Główna

Główna

Sterowanie silnikiem

Sklep ABCelektro dostarcza niezbędne urządzenia i komponenty związane ze sterowaniem silnikiem.

W skład oferty wchodzi pełna gama styczników, które najczęściej służą do załączania silników. Dostępne są styczniki nawrotne, tzw. układy rewersyjne marki Benedict.

W asortymencie mamy także hybrydowe rozruszniki silnika, za pomocą których możliwe jest niezawodne i bezpieczne przełączanie silników. Stosuje się je też do zabezpieczania i ochrony silników trójfazowych (asynchronicznych). Dostępne są kompaktowe rozruszniki Phoenix Contact.

Kolejnym istotnym elementem przy sterowaniu silnikiem są falowniki i softstarty. Falowniki służą głównie do regulacji prędkości obrotowej klatkowych silników indukcyjnych, a softstarty stosuje się przy rozruchu maszyn i układów o dużej mocy. W ofercie mamy niezawodne urządzenia marki FF i Motortronics.

Ofertę uzupełniają wyłączniki silnikowe Benedict i potencjometry Giovenzana. Wyłączniki silnikowe służą do łączenia i rozdzielania oraz zabezpieczenia obwodów prądowych z obciążeniem. Mogą też zabezpieczać silniki przed zniszczeniem w wyniku zwarcia, przeciążenia lub blokady rozruchu. Potencjometry regulują napięcie lub prąd w silnikach elektrycznych.

Oferowane przez nas komponenty to sprawdzone w wielu aplikacjach urządzenia, które cechuje niezawodność i innowacyjna konstrukcja.

close

Lista życzeń