Filtr (169 produktów)

Cena

15,00 zł - 48 015,00 zł

Producent

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Switche Ethernet

Ilość produktów: 169

Wyświetlanie 1-24 z 169 elementów
Switche Ethernet, Przemysłowe, Przełączniki Sieciowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Jako sklep elektryczny doskonale wiemy, jak ważna jest komunikacja w przemyśle, dlatego w naszym asortymencie znajdują się m.in. switche ethernet – urządzenia cenionych w branży automatyki przemysłowej producentów. Umożliwiają maksymalną swobodę w zarządzaniu własną infrastrukturą, zapewniając wydajną i szybką komunikację. Dostępne w naszym sklepie internetowym switche ethernet to odpowiedni wybór, dzięki któremu sieć będzie sprawnie funkcjonować – bez zawieszania się, zbędnych opóźnień i w dobrej cenie.

Czym są switche ethernet?

Switche ethernet, znane również jako przełączniki sieciowe, są bardziej zaawansowanym rozwiązaniem niż klasyczne routery, z których korzysta się w domach. Służą do łączenia segmentów sieci komputerowej – przede wszystkim tych, które pracują w drugiej warstwie łącza danych. Switche przemysłowe gwarantują płynne i bezawaryjne działanie sieci firmowej, zapewniając tym samym wydajność pracy urządzeń. Wyróżnia się switche:

  • zarządzalne – dają możliwość konfiguracji dodatkowych parametrów urządzenia,
  • niezarządzalne – nie pozwala na wprowadzenie żadnych dodatkowych ustawień.

Jeśli chodzi więc o podstawową różnicę między switchem zarządzalnym a niezarządzalnym, to jest to właśnie możliwość konfiguracji, ponieważ zasada działania jest taka sama. Kiedy wybrać przełącznik zarządzalny? Ma to sens, jeśli będzie się korzystać z jego wszystkich funkcji lub wymaga tego instalacja.

Przełączniki sieciowe – zastosowanie

W przemyśle korzysta się ze switchy ethernetowych wyposażonych w szereg gniazd o standardzie RJ-45 – zwykle posiadają od 4 gniazd, a w przypadku większych przełączników jest ich 24 lub więcej. W automatyce prym wiedzie kompaktowy przełącznik sieciowy, który zajmuje dużo mniej miejsca w szafie sterowniczej. Bez wątpienia jednak switch ethernet jest niezbędny w przypadku dużych sieci.

Jako internetowy sklep elektryczny zapewniamy przełączniki sieciowe w konkurencyjnych cenach wraz z szybką dostawą. ABCelektro to idealne rozwiązanie dla osób szukających sprawdzonego dostawcy. Jako sklep internetowy szczególnie cenimy długofalowe współprace, choć tak naprawdę ważna jest dla nas każda, nawet najmniejsza transakcja.

W naszej ofercie urządzeń komunikacyjnych posiadamy również: bramki sieciowe, konwertery sygnałów, routery i więcej.

close

Lista życzeń