Mierniki uniwersalne (24 produktów)

Cena

45,00 zł - 5 010,00 zł

Producent

Główna

Główna

Mierniki uniwersalne

Ilość produktów: 24

Wyświetlanie 1-24 z 24 elementów
Mierniki Uniwersalne Do Pomiaru Temperatury, Prędkości Obrotowej, Wilgotności, Impulsów, Napięcia

Oferowane przez nas mierniki uniwersalne to cała gama urządzeń służąca do pomiarów z wyświetlaczami oraz samych wyświetlaczy. Wszystkie są wysokiej jakości i pochodzą od polskich i europejskich producentów, specjalizujących się w branży elektronicznej i elektrycznej m.in. firm APAR, Camille Bauer czy TEGAM.

Mierniki uniwersalne – urządzenia pomiarowo-kontrolne

Miernik cyfrowy uniwersalny może służyć do pomiarów m.in.:

  • temperatury,
  • prędkości obrotowej,
  • wilgotności,
  • impulsów,
  • napięcia.

Uniwersalne mierniki cyfrowe temperatury występują w kilku wariantach: z obudową na tablicę czy panel albo zasilane na baterie wraz z czujnikiem temperatury. Urządzenia te posiadają uniwersalne wejścia termometryczne: termoparowe, termorezystencyjne i cyfrowe dla sond. Są odporne na wszelkiego rodzaju zakłócenia, dlatego cechuje je wysoka dokładność pomiaru. Jak wszystkie dobre mierniki uniwersalne, mają szeroki zakres zasilania, zarówno napięcia stałego, jak i przemiennego.

Uniwersalne mierniki elektryczne (multimetry) stosuje się w branży elektrycznej, gdzie służą głównie do pomiarów napięcia i natężenia prądu stałego i zmiennego, rezystancji, diod itp. Charakteryzują się dużą ilością funkcji i niezawodnością, a także są proste w obsłudze. W skrócie jest to amperomierz, omomierz, watomierz i woltomierz w jednym.

Mierniki uniwersalne – działanie

Wielkości mierzone miernikiem uniwersalnym są przetwarzane w standardowy sygnał elektryczny, dzięki czemu można je odczytać na wyświetlaczu. Posiadają wejścia pomiarowe termometryczne, a także analogowe, napięciowe, rezystancyjne i prądowe. Cyfrowy miernik uniwersalny ma pamięć dla maksimum i minimum mierzonych wartości. Ponadto jego graniczne wartości można programować, a sam dostęp do nich zabezpieczyć hasłem. Na rynku występują także mierniki uniwersalne analogowe.

Duża ilość mierników uniwersalnych sprawia, że wybór odpowiedniego urządzenia może być utrudniony. Obsługa sklepu internetowego ABCelektro poleci Ci miernik o optymalnych parametrach. Nasz sklep elektryczny posiada bogaty asortyment z zakresu instalacji elektrycznych i miernictwa pomiarowego.

close

Lista życzeń