Czujniki magnetyczne (252 produktów)

Brand

Materiał obudowy

Szerokość czujnika [mm]

Wysokość czujnika [mm]

Długość czujnika [mm]

Średnica czujnika [mm]

Maksymalne napięcie [V]

Maksymalny prąd na wyjściu zabezpieczonym [mA]

Maksymalna moc obciążenia [W/VA]

Przyłącze

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Czujniki magnetyczne

Ilość produktów: 252

Wyświetlanie 1-24 z 252 elementów
Czujniki Magnetyczne Bezpieczeństwa, Kontaktrony | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Powszechnie stosowane w przemyśle czujniki magnetyczne to urządzenia detekcyjne, które do pracy wykorzystują istnienie pola magnetycznego. Dostępne w naszym sklepie internetowym sensory charakteryzują się bezawaryjnością i trwałością, której oczekują klienci – posiadają stopień ochrony IP67. Jednocześnie, ze względu na dobre kontakty z dostawcami wypracowane przez lata obecności w branży, oferujemy czujniki magnetyczne w konkurencyjnych cenach. Klientom mającym wątpliwości, które czujniki kontaktronowe zamówić, zapewniamy pomoc przy wyborze.

Czujniki magnetyczne – zasada działania

Czujnik zbliżeniowy magnetyczny (nazywany również kontaktronowym) wykorzystuje w swojej pracy obecność pola magnetycznego, reagując na nie. Składa się z dwóch elementów – magnesu oraz sensora kontaktronowego. Jak działają czujniki magnetyczne? Jeśli magnes oddziałuje na czujnik, styki znajdujące się wewnątrz zwierają się, natomiast oddalenie czujnika od magnesu powoduje rozwarcie styków, a tym samym całego obwodu. W takiej sytuacji mówi się o kontaktronach NO (normalnie otwartych). Sensory magnetyczne NC (normalnie zamknięte) działają w odwrotny sposób – obecność pola magnetycznego sprawia, że styki się rozwierają, natomiast w momencie, gdy magnes przestaje oddziaływać na czujnik, styki się zwierają.

Na rynku są dostępne również czujniki magnetyczne bezpieczeństwa. Wymagają one jednak zastosowania dodatkowego przekaźnika.

Zastosowanie czujników magnetycznych

Czujniki z kontaktronem stosuje się między innymi w szybach dźwigów osobowych i towarowych w celu wykrycia położenia kabiny. Stanowi również zabezpieczenie drzwi, okien oraz garaży przed dostępem osób trzecich. Sensory magnetyczne bezpieczeństwa wykorzystuje się powszechnie w systemach alarmowych, a także w inteligentnym zarządzaniu budynkami. Znajdują też zastosowanie w automatyce przemysłowej.

Ze względu na mnogość zastosowań pomagamy klientom zamówić sensor magnetyczny dopasowany do specyfiki danej aplikacji. Jako profesjonalny sklep elektryczny dzielimy się wiedzą i podpowiadamy najlepsze dostępne rozwiązania. Znajdujące się w naszym sklepie internetowym czujniki magnetyczne to urządzenia renomowanych producentów w dobrej cenie.

Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy czujniki różnej maści m. in. czujniki temperatury, czujniki poziomu i wiele więcej.

close

Lista życzeń