Przyciski bezpieczeństwa (41 produktów)

Cena

15,00 zł - 1 680,00 zł

Producent

Z podświetleniem

Sposób odblokowania

Wizualizacja

Główna

Główna

Przyciski bezpieczeństwa

Ilość produktów: 41

Wyświetlanie 1-24 z 41 elementów
Wyłącznik Awaryjny. Przyciski Bezpieczeństwa. Grzybek • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Wyłącznik awaryjny w maszynach i urządzeniach to jeden z podstawowych wymogów bezpieczeństwa. Jego użycie powoduje odcięcie zasilania i niedopuszczenie do wystąpienia ryzyka wypadku lub jego zminimalizowanie. Dostęp do wyłączników bezpieczeństwa powinien być łatwy i szybki, a sygnał nim sterujący nadrzędny do pozostałych sygnałów. Sklep elektryczny ABCelektro ma w ofercie szeroki wybór przycisków bezpieczeństwa produkcji uznanych w branży firm jak GIOVENZANA, Phoenix Contact GmbH & Co. KG czy Pepperl+Fuchs.

Wyłączniki awaryjne — charakterystyka

Wyłączniki awaryjne to czerwone przyciski umieszczane na żółtym tle obudowy maszyn i urządzeń. Mają charakterystyczny kształt grzybka. Zasada ich działania jest prosta, po naciśnięciu blokują się w określonym położeniu, co skutkuje przerwą w zasilaniu prądem danej maszyny.

Po usunięciu zagrożenia wyłączniki awaryjne grzybkowe muszą zostać ręcznie zresetowane. Odbywa się to albo przez ich pociągnięcie (typ grzybka bezpieczeństwa PUSH-PULL), albo przez pokręcenie nimi w prawo do momentu uwolnienia (typ wyłącznika bezpieczeństwa — okręć).

Przyciski bezpieczeństwa ze względu na rodzaj montażu można podzielić na:

  • montowane w otwór,
  • w obudowie.

Wyłączniki awaryjne muszą być wszędzie tam, gdzie w maszynach działa napęd, aby było możliwe jego natychmiastowe wyłączenie. Wyłączniki bezpieczeństwa w kształcie grzybka ze specjalnym certyfikatem wykorzystywane są w wymagających warunkach jak strefy zagrożone wybuchem (strefy EX).

Przyciski bezpieczeństwa w ofercie ABCelektro

W dostępnym u nas asortymencie znajduje się wiele wyłączników awaryjnych grzybkowych, np. z mechaniczną wizualizacją zadziałania, z podświetleniem lub na klucz. Oprócz tego dostępne są również:

  • wyłączniki linkowe bezpieczeństwa jednostronne i dwustronne,
  • programowalne sterowniki bezpieczeństwa,
  • kurtyny bezpieczeństwa,
  • wyłączniki bezpieczeństwa w postaci czujników.

Przy doborze odpowiedniego do potrzeb klienta wyłącznika bezpieczeństwa chętnie pomoże doświadczony personel sklepu.

Znajdą Państwo u nas także przyciski sterownicze, wyłączniki nożne, wyłączniki krańcowe oraz różnego rodzaju rozłączniki, przełączniki, łączniki. Zapraszamy!

close

Lista życzeń