Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Certyfikaty
Materiał obudowy
Rodzaj aktywatora
Wykonanie
Uwagi
Blokada mechaniczna
Typ krańcówki
Wyjście pod dławik
Stary kod producenta
Przełożenie
Oznaczenie Ex
Liczba styków
Stopień ochrony (IP)
Liczba styków zwiernych
Liczba styków rozwiernych
Zakres temperatury pracy [°C]
Samogasnące
Klasa palności materiału izolacyjnego zgodna z UL94
Funkcja przełączająca
Wykonanie przeciwwybuchowe
Obciążalność prądowa [A]
Maksymalne napięcie [V]
Materiał obudowy (góra)
Materiał obudowy (dół)
Dostępność
Producent
Seria
Kategoria:

Wyłączniki krańcowe

Znaleziono
343
/ 23
Znaleziono
343
/ 23

Wyłączniki krańcowe

Wyłączniki krańcowe wykorzystuje się zarówno w systemach przemysłowych, jak i w sprzętach użytku domowego. Są to urządzenia czujnikowe, które umożliwiają wykonywanie przełączeń w obwodach elektrycznych pod wpływem zmiany położenia obiektu. Wyłączniki krańcowe stanowią więc rodzaj zabezpieczenia przed przekroczeniem granicznego położenia elementu, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia maszyny, a nawet otoczenia. Z tego też względu najczęściej są montowane na wózkach maszyn oraz krańcach szyn, co powstrzymuje urządzenie przed wyjściem poza krańcową pozycję.

Wyłączniki krańcowe o długiej żywotności

Jako profesjonalny sklep elektryczny oferujemy wyłącznie rozwiązania sprawdzone pod kątem jakości. Dzięki temu nasi klienci mogą zamówić przełączniki krańcowe o długiej żywotności oraz wysokiej precyzji podczas przełączania. Jaka jest zasada działania wyłącznika krańcowego? Polega na elektromechanicznym przełączaniu położenia styku ruchomego – dochodzi do tego w wyniku kontaktu fizycznego obiektu zewnętrznego z elementem wykonawczym, który wywiera nacisk na dźwignię styku krańcowego wyłącznika. Jeśli dojdzie do obrócenia lub przemieszczenia elementu połączonego z czujnikiem krańcowym, następuje zmiana położenia styków. W zależności od konstrukcji przełącznika styki w stanie stabilnym mogą być rozwarte lub zwarte (odpowiednio NO lub NC).

Wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa – zastosowanie

Wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa dzieli się na kilka kategorii – urządzenia mechaniczne, elektromagnetyczne oraz mikrowyłączniki krańcowe, które są mniejszymi wariantami standardowych przełączników. Najczęściej stosuje się je w przemyśle jako część zabezpieczającą roboty, urządzenia montażowe, czy transportowe. Trudno wyobrazić sobie bezawaryjne działanie linii produkcyjnych bez łącznika krańcowego. Czujniki wykorzystuje się również w automatyce domowej, m.in. w bramach garażowych i wjazdowych, systemach alarmowych, czy automatycznych roletach zewnętrznych i wewnętrznych. W naszym sklepie są dostępne wyłączniki krańcowe w dobrej cenie – szczegółowe informacje na temat produktów znajdują się na stronie. Jako sklep w ramach usług zapewniamy również doradztwo przy wyborze przełącznika.