Wyłączniki nożne (118 produktów)

Cena

30,00 zł - 3 840,00 zł

Producent

Materiał obudowy

Liczba styków zwiernych

Liczba styków zwiernych

Liczba styków rozwiernych

Certyfikat ATEX

Funkcja

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Wyłączniki nożne

Ilość produktów: 118

Wyświetlanie 1-24 z 118 elementów
Włącznik, Wyłącznik i Przełącznik Nożny • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Włącznik i wyłącznik nożny służy do uruchamiania lub zatrzymywania maszyn pracujących w ciągach produkcyjnych, gdy sterowanie ręczne jest utrudnione lub niemożliwe. Przełączniki nożne służą też do awaryjnego zatrzymania pracy maszyn w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Sklep elektryczny ABCelektro ma w ofercie wiele rodzajów tych urządzeń pochodzących od renomowanych producentów jak ADELID, STEUTE czy GIOVENZANA.

Wyłączniki nożne — charakterystyka i zastosowanie

Wyłączniki nożne zatrzymują lub uruchamiają maszyny za pomocą wbudowanego pedału i zestyków, które zamykają się lub otwierają. Niektóre modele posiadają także wyłączniki bezpieczeństwa. Wtedy uruchamianie przebiega dwuetapowo, najpierw zwalnia się ten wyłącznik, a to powoduje reset przycisku nożnego.

Urządzenia te mają szerokie zastosowanie. Są montowane i używane na przykład:

  • w prasach,
  • w maszynach do pakowania,
  • w maszynach poligraficznych,
  • innych pracujących na liniach produkcyjnych.

Wyłączniki nożne mogą być podwójne lub pojedyncze. Część egzemplarzy posiada osłony, które są zabezpieczeniem przed niekontrolowanym wciśnięciem pedału. Stanowią również ochronę stopy operatora maszyny przed ciężkimi przedmiotami, które mogłyby na nią spaść.

Wyłączniki nożne ofercie ABCelektro

Wśród dostępnego u nas asortymentu znajdują się przełączniki nożne wielu rodzajów: podwójne, pojedyncze, z osłoną i bez. Wszystkie cechują się bardzo dobrymi parametrami budowy i działania. Ich odporne na uszkodzenia mechaniczne obudowy gwarantują długotrwałe użytkowanie. Stopień ochrony wynosi od IP54 do IP69 w zależności od modelu. Mają też ergonomiczny kształt, który ułatwia pracownikowi intuicyjną i szybką reakcję na zagrożenie poprzez naciśnięcie pedału wyłącznika. Przy wyborze odpowiedniego rodzaju wyłącznika nożnego pomocą służą posiadający specjalistyczną wiedzę doradcy.

W naszej ofercie znajdą też Państwo różnego rodzaju rozłączniki, przełączniki, łączniki, przyciski bezpieczeństwa, przyciski sterownicze, a także potencjometry. Zapraszamy!

close

Lista życzeń