Styki, moduły, akcesoria (154 produktów)

Cena

0,00 zł - 540,00 zł

Producent

Typ produktu

Dodatkowe uwagi

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Styki, moduły podświetlające, akcesoria

Ilość produktów: 154

Wyświetlanie 1-24 z 154 elementów
Moduły LED, Styki Pomocnicze NC NO • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Moduły podświetlające LED, styki, różnego rodzaju rozłączniki, wyłączniki i włączniki to nasza oferta niezbędnych akcesoriów do stosowania w obwodach wysokoprądowych. Znajdują się w niej zarówno komponenty do pracy w normalnych warunkach, jak i przy przeciążeniach. Sklep elektryczny ABCelektro ma w asortymencie produkty pochodzące od renomowanych producentów m.in.: GIOVENZANA, KAISER, Phoenix Contact GmbH & Co. KG czy FINDER.

Styki — charakterystyka

Styki służą do wykonania połączenia elektrycznego przekazywanego np. przez napęd przycisku, przełącznika lub lampki kontrolnej. Z reguły stosowane są poprzez bezpośrednie wpięcie w koszyk ww. urządzeń. Styki można łączyć w pary, dzięki czemu za pomocą jednego przełącznika można sterować dwoma obwodami jednocześnie. Do styków podłącza się przewód za pomocą zacisku śrubowego lub sprężynowego. Styk pomocniczy to element niezbędny do przekazania napięcia na dalsze części obwodu poprzez wciśnięcie przycisku sterowniczego. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje styków pomocniczych:

  • styk NO, czyli normalnie otwarty. Jest on otwarty (nie przewodzi prądu) do momentu jego zwarcia np. poprzez przycisk. Z reguły służy do włączania urządzeń;
  • styk NC, czyli normalnie zamknięty. Jest on zamknięty (przewodzi prąd), do momentu jego zwolnienia np. poprzez przycisk bezpieczeństwa. Z reguły służy do wyłączania urządzeń;
  • styki NC/NO (lub c/o ang. close/open) - styk przełączny pośredni między NC a NO.

Styki najczęściej są wykorzystywane w zakładach przemysłowych przy używanych tam obwodach zasilania maszyn i urządzeń.

Styki i inne akcesoria w ofercie ABCelektro

W ofercie mamy duży wybór styków, modułów podświetlających, rozłączników czy przełączników. Są to wysokiej jakości komponenty, które zapewniają sprawną i bezpieczną pracę urządzeń elektronicznych, np. w zakładzie pracy. Znajdują się tu m.in.:

  • moduły LED z diodą,
  • zestyki pomocnicze,
  • haki oświetlenia o różnych długościach,
  • złącza współosiowe,
  • bloki styków pomocniczych.

Wszystkie dostępne na stronie urządzenia spełniają europejskie normy bezpieczeństwa. Przy doborze akcesoriów zgodnie z potrzebami klientów pomagają nasi doświadczeni doradcy.

W naszej ofercie styków, rozłączników, przełączników i łączników znajdą Państwo różne urządzenia np. łączniki krzywkowe. Zapraszamy!

close

Lista życzeń