Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Enkodery Absolutne, Przetworniki Obrotowo Kodowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Enkoder absolutny daje gwarancję, że pozycja kątowa będzie zapamiętana nawet po odłączeniu zasilania. Jako sklep elektryczny oferujemy wyłącznie sprawdzone komponenty automatyki przemysłowej, dzięki czemu klienci mają pewność, że wybierają enkodery absolutne o wysokiej trwałości. Urządzenia te znajdują zastosowanie w pozycjonowaniu wysięgników, systemach składowania, precyzyjnym pozycjonowaniu w robotyce, a także w ustalaniu pozycji suwnicy, czy kabiny. Enkoder absolutny różni się od inkrementalnego tym, że do każdego przyrostu kąta jest przypisana jednoznaczna wartość kodowa.

Enkoder absolutny – zasada działania urządzenia

Enkoder absolutny zapamiętuje aktualną pozycję nie tylko w momencie, gdy zasilanie jest włączone, ale również po jego odłączeniu, co ułatwia określenie dokładnej pozycji natychmiast po ponownym uruchomieniu zasilania. Zasada działania urządzenia jest stosunkowo prosta – polega na skanowaniu pozycji tarczy kodowej w czujniku, a każda pozycja kątowa w układzie ma przypisaną wartość kodową.

Enkodery absolutne dostępne w naszym sklepie internetowym wykorzystuje się do pomiaru kąta lub przesunięcia, dlatego ważnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie, jest rozdzielczość. Im wyższa, tym dokładniejszy pomiar cyfrowego przetwornika kąta obrotu. Dobrze uwzględnić także prędkość transmisji danych oraz rozmiar enkodera absolutnego. Jego cena będzie zależała od wszystkich tych parametrów.

Rodzaje enkoderów absolutnych

Enkodery absolutne dzieli się na enkodery wieloobrotowe i jednoobrotowe. Enkodery jednoobrotowe rozróżniają pozycję kątową w ramach jednego pełnego obrotu, a więc od 0° do 360°, natomiast wieloobrotowe pozwalają uzyskać informacje o większej liczbie wykonanych obrotów. Takie urządzenia mają wbudowaną przekładnię, która może być mechaniczna, optyczna lub mechaniczna. W przypadku wątpliwości, który enkoder obrotowy ze sklepu ABCelektro wybrać, zapraszamy do kontaktu. Pomagamy klientom dobierać najlepsze rozwiązania, dzięki czemu mogą liczyć na wysoką precyzję pomiaru.

close

Lista życzeń