Enkodery absolutne wieloobrotowe (126 produktów)

Rodzaj wałka do enkodera

Średnica wału lub otworu

Przyłącze

Kołnierz

Pozycja przewodu lub złącza

Długość przewodu podłączeniowego [m]

Format sygnału wyjściowego

Rozdzielczość ST (kątowa)

Rozdzielczość MT (licznik obrotów)

Główna

Główna

Enkodery absolutne wieloobrotowe

Ilość produktów: 126

Wyświetlanie 1-24 z 126 elementów
Enkodery, Absolutne Wieloobrotowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Enkodery absolutne wieloobrotowe umożliwiają wykrywanie pozycji w zakresie wielu obrotów – w przeciwieństwie do enkoderów jednoobrotowych, rejestrowana jest liczba obrotów. Informacja o aktualnej pozycji będzie dostępna nawet po odłączeniu enkodera od zasilania. Jako sklep elektryczny z wieloletnim doświadczeniem w branży oferujemy wyłącznie enkodery absolutne wieloobrotowe wysokiej klasy, przeznaczone do długoterminowego, bezpiecznego użytku. Cena, ze względu na wypracowane przez lata kontakty z dostawcami, nadal pozostają konkurencyjne.

Enkoder absolutny wieloobrotowy – zasada działania

Enkodery absolutne wieloobrotowe znajdują zastosowanie wówczas, gdy konieczne jest rozpoznawanie większej ilości obrotów, za co odpowiada system przekładni. Przekładnia wbudowana w urządzenie może być mechaniczna, optyczna (wówczas enkoder posiada dodatkową baterię) bądź magnetyczna (dodatkowym źródłem energii jest cewka Wieganda). Enkoder absolutny wieloobrotowy generuje sygnał kodowy, który jest unikalny dla danej pozycji kątowej wału oraz liczby wykonanych obrotów. Urządzenia mogą się różnić między sobą ze względu na dodatkowe cechy, uwzględniające specyfikę środowiska pracy. Enkoder mogą mieć więc wysoki stopień ochrony, certyfikat ATEX, czy dodatkowe powłoki ochronne.

Zamów enkodery absolutne wieloobrotowe w sprawdzonym sklepie elektrycznym

Zamawiając enkodery absolutne, warto postawić na sprawdzony sklep internetowy, w którym można liczyć nie tylko na dobre ceny, ale również wsparcie obsługi. ABCelektro to zaufany dostawca elementów automatyki przemysłowej – doskonale znamy potrzeby branży i pomagamy klientom w doborze optymalnych rozwiązań. Jako sklep internetowy, podpowiadamy m.in., jaka rozdzielczość enkodera absolutnego wieloobrotowego będzie najlepsza, dzięki czemu jakość pozyskanych danych będzie satysfakcjonująca. Jednocześnie gwarantujemy, że wszystkie enkodery obrotowe są urządzeniami wysokiej klasy od uznanych w branży producentów.

close

Lista życzeń