Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Szafy Sterownicze, Obudowy, Rozdzielnice Przemysłowe - Dobra Cena - ABC ELEKTRO • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Solidna szafa sterownicza jest niezbędna do tego, by uporządkować skomplikowaną aparaturę oraz urządzenia elektryczne, elektroniczne czy elektromechaniczne. Z tego względu należy wybrać producenta, który ma nie tylko doświadczenie w produkcji obudów, ale również potrafi umiejętnie korzystać z nowoczesnej technologii. Każda szafa sterownicza dostępna w sklepie ABCelektro to produkt wykonany z trwałych materiałów, zapewniających bezpieczeństwo aparatury elektrycznej – między innymi jest to wysokiej jakości stal malowana proszkowo. Oferujemy szafy przemysłowe od najlepszych dostawców, a ich atrakcyjna cena zawsze idzie w parze z jakością.

Szafa sterownicza – uniwersalne zastosowanie

Wszechobecność systemów automatyki przemysłowej, utrzymania ruchu oraz energetyki sprawia, że szafy przemysłowe stały się nieodłącznym elementem wyposażenia w zakładach pracy i nie tylko. Obudowy są dostępne na rynku w różnych wymiarach, co sprawia, że znalezienie odpowiedniego modelu, który pomieści całą aparaturę sterowniczą, nie stanowi dzisiaj problemu. Można przyjąć, że szafa sterownicza stanowi rodzaj rusztowania, od którego ostatecznie zależy sprawne funkcjonowanie całego zakładu. Jej zadaniem jest pomiar, sterowanie, regulacja, a także kontrola pracy maszyn. Z tego też względu szafy przemysłowe powinny być wyposażone w urządzenia chłodzące, które utrzymają optymalną temperaturę.

Szafy sterownicze znajdują zastosowanie w automatyce przemysłowej w wielu branżach – między innymi spożywczej, chemicznej oraz tekstylnej. Wykorzystywane są również w oczyszczalniach wód i ścieków, malarniach proszkowych oraz drukarniach. Szafy sterownicze:

  • stanowią sposób na uporządkowanie zaawansowanej aparatury,
  • zapewniają bezpieczeństwo systemu oraz aparatury,
  • chronią elementy wykonawcze przed wilgocią, zbyt niską temperaturą i przegrzaniem, a także uszkodzeniami mechanicznymi,
  • zabezpieczają aparaturę przed dostępem osób nieupoważnionych,
  • zapewniają estetyczną zabudowę.

To właśnie dzięki temu obudowy przemysłowe stały się niezbędnym elementem wszędzie tam, gdzie obecne są instalacje elektryczne.

Jak dobrać szafę przemysłową do aplikacji?

Projekty różnią się między sobą szczegółami, natomiast wszystkie szafy sterownicze składają się z korpusu z osłoną tylną i górną, odpowiednio zabezpieczonych drzwi, płyty i szyny montażowej oraz płyty przepustów kablowych. Obudowy przemysłowe to także dodatkowe wyposażenie, które będzie wyglądało nieco inaczej w zależności od modelu. Wybierając szafę sterowniczą, należy wziąć pod uwagę:

  • materiał, z jakiego wykonana jest obudowa – czy jest to stal nierdzewna, czy są to szafy poliestrowe,
  • jakość wykonania projektu,
  • atesty oraz zgodność z normami.

Szafy elektryczne przemysłowe muszą być przede wszystkim bezpieczne, dlatego tak ważna jest zgodność z obowiązującymi normami – dzięki temu zyskujesz pewność, że obudowa jest odporna na wilgoć, korozję oraz działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Z tego też względu istotna jest szczelność szaf sterowniczych, o której informuje stopień ochrony (IP).

Szeroki wybór obudów sterowniczych

Sklep internetowy ABCelektro zapewnia szafy sterownicze od najlepszych producentów – wieloletnie doświadczenie w branży nauczyło nas, które obudowy są warte uwagi. Szafy dostępne są w różnych wymiarach, ale zawsze w atrakcyjnych cenach. Każda z obudów sterowniczych posiada niezbędne atesty i spełnia obowiązujące normy, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu klienci zyskują pewność, że szafy przemysłowe doskonale sprawdzą się w roli zabezpieczenia instalacji.

close

Lista życzeń