Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Strefy Ex

Ilość produktów: 66

Wyświetlanie 1-24 z 66 elementów
Strefy Ex Zagrożenia Wybuchem • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Urządzenia pracujące w obszarach zagrożenia wybuchem posiadają specjalne oznaczenia tak zwanej strefy EX. Dzięki temu wiadomo, że spełniają specyficzne dla nich wymogi bezpieczeństwa. Sklep elektryczny ABCelektro ma w ofercie wiele rozwiązań i produktów przeznaczonych do strefy wybuchowej EX. Pochodzą one od renomowanych producentów takich jak FINDER, CABUR czy PFANNENBERG.

Urządzenia przeznaczone do pracy w strefie EX

Strefy zagrożenia wybuchem (EX, ATEX) wyznaczane są w zakładach produkcyjnych, przemysłowych, chemicznych itp. Kwestię urządzeń i systemów ochronnych przeznaczonych do pracy w tych przestrzeniach reguluje dyrektywa ATEX 94/9/WE, która dzieli je na dwie podstawowe grupy:

  • I grupa to urządzenia wykorzystywane do prac w podziemiach kopalń i ich instalacjach na powierzchni, gdzie występuje zagrożenie wybuchem metanu oraz pyłu węglowego,
  • II grupa to urządzenia przeznaczone do użytku w pozostałych miejscach narażonych na występowanie zagrożenia atmosferami wybuchowymi.

W ramach tych grup działają kategorie systemów ochronnych i maszyn, posiadające różne oznaczenia:

  • M1 - bardzo wysoki i M2 - wysoki poziom bezpieczeństwa w grupie I,
  • kategorie 1, 2 i 3 w grupie II.

Urządzenia M1 mogą bezpiecznie pracować nawet podczas wystąpienia awarii, a M2 w razie zagrożenia zapewniają bezpieczeństwo przez wyłączenie się.

Kategoria 1 świadczy o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa, a tak oznaczone sprzęty mogą pracować w strefach, w których mieszaniny wybuchowe występują stale, często lub przez długie okresy. Kategoria 2 obejmuje urządzenia zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa w przypadkach często występujących zakłóceń lub uszkodzeń. Kategoria 3 natomiast oznacza urządzenia zaprojektowane, tak by zapewniały bezpieczeństwo podczas swojego normalnego działania. Użytkuje się je w miejscach, w których wystąpienie zagrożenia wybuchem jest mało prawdopodobne.

Urządzenia do stref EX od ABCelektro

W naszym sklepie mamy wiele urządzeń sygnalizacyjnych, np. sygnalizatory i lampki i innych przeznaczonych do pracy w poszczególnych EX strefach. Wszystkie spełniają wymagane normy bezpieczeństwa i są odpowiednio oznakowane. Przy ich właściwym doborze pomaga wykwalifikowany personel.

Dodatkowo można u nas nabyć różne systemy oznaczeń oraz taśmy i kleje do ich mocowania. Zapraszamy!

close

Lista życzeń