Główna

Główna

Czujniki wilgotności

Ilość produktów: 3

Wyświetlanie 1-3 z 3 elementów
Czujniki Wilgotności, Sensory Wilgoci | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Wysoki poziom wilgoci wpływa negatywnie na urządzenia, dlatego w automatyce przemysłowej regularnie kontroluje się ten wskaźnik. Czujniki wilgotności dostępne w naszym sklepie internetowym charakteryzują się doskonałą czułością pomiarów, co pozwala szybko reagować na niepokojąco wysokie wskaźniki. Ze względu na zróżnicowanie parametrów w poszczególnych modelach, zapewniamy pomoc przy wyborze odpowiedniego czujnika wilgotności. Oprócz tego proponujemy klientom atrakcyjne warunki płatności, które szczególnie dobrze sprawdzają się w długofalowej współpracy.

Czym jest czujnik wilgotności?

Sensory wilgotności rejestrują obecność wody w innym medium – może to być powietrze w hali magazynowej, materiały budowlane lub żywność, a także inne produkty, których jakość zależy od poziomu wilgoci właśnie. Za pomocą czujnika monitoruje się poziom wilgotności i temperaturę względną. Do pomiaru wykorzystuje się czujniki półprzewodnikowe, co gwarantuje dokładność wyników.

Sondy wilgotności łatwo podłączyć, a dzięki liniowemu wyjściu są w stanie współpracować z większością urządzeń sterujących oraz wyświetlaczy. Odpowiednio dobrane czujniki pomiaru wilgotności umożliwiają utrzymanie jej na optymalnym w danym miejscu poziomie. Jako sklep elektryczny zapewniamy pomoc w tym zakresie.

Zastosowanie sensorów wilgotności

Sonda wilgotności znajduje zastosowanie w wielu branżach, a także poza przemysłem. Warunki klimatyczne rejestruje się i kontroluje również w biurach, na pływalniach, w szpitalach, laboratoriach oraz innych jednostkach medycznych czy naukowych. Sensor wilgotności jest powszechnie wykorzystywany w branży budowlanej, ponieważ wilgoć w istotny sposób wpływa na parametry materiałów budowlanych, takich jak cegły czy płyty gipsowo-włóknowe. Nie inaczej jest zresztą w przemyśle spożywczym – tam również stosuje się szerokozakresowe sondy wilgotności.

Czujniki wilgotności mają za zadanie kontrolę poziomu wilgoci lub, tak jak ma to miejsce w przypadku alarmów, uruchomienie go, jeśli poziom wilgoci będzie zbyt niski lub zbyt wysoki. Dostępne w naszym sklepie internetowym urządzenia różnią się między sobą parametrami i ceną, dlatego chętnie doradzimy, który model wybrać do danej aplikacji.

Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy czujniki różnej maści m. in. czujniki temperatury, czujniki poziomu i wiele więcej.

close

Lista życzeń