Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Urządzenia Sterownicze - Przełączniki, Rozłączniki, Przyciski Przemysłowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Urządzenia sterownicze, to urządzenia, dzięki którym możliwe jest zarządzanie pracą urządzeń, maszyn czy procesów produkcyjnych. Umożliwiają one przede wszystkim ich wyłączanie lub załączanie, także w sytuacjach awaryjnych. Odpowiednio przystosowane do specyfiki aplikacji przełączniki sterownicze pozwalają korzystać z urządzeń i maszyn w pełni bezpiecznie i wydajnie. Poszczególne przyciski przemysłowe umożliwiają odpowiednie przystosowanie maszyn i urządzeń tak, aby spełniały określone wymagania. Szeroki wybór urządzeń sterowniczych pozwala z łatwością wybrać optymalne rozwiązania, stawiając tym samym na najbardziej skuteczne środki bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Urządzenia sterownicze - sposób na bezpieczną pracę

Rozłączniki, przełączniki, przyciski przemysłowe i pozostałe urządzenia sterownicze stanowią elementy prostych, jak i zaawansowanych układów sterowania. To właśnie dzięki nim możliwe jest zapobieganie awariom maszyn i urządzeń, sytuacjom stwarzających niebezpieczeństwo dla pracowników oraz wypadkom. Wszystkie przełączniki sterownicze posiadają trwałą konstrukcją, dzięki której, nawet w przypadku agresywnego użycia, w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, nie ulegają uszkodzeniu.

Grzybki bezpieczeństwa

Służą do zatrzymania awaryjnego - skracają czas zatrzymania urządzenia czy maszyny. Są więc niezawodne wtedy, gdy pojawia się ryzyko, że normalne zatrzymanie pracy okaże się niewystarczające (na przykład, kiedy energia jest zbyt wysoka czy w przypadku wysokich wartości napędu).

Przyciski nożne

W układach sterowania pełnią taką samą rolę, jak grzybki bezpieczeństwa. Ponadto, przyciski nożne to urządzenia sterownicze, które umożliwiają sterowanie maszynami wtedy, gdy sterowanie ręczne jest niemożliwe, niewygodne lub gdy negatywnie wpływa na bezpieczeństwo czy wydajność pracy.

Przełączniki obrotowe

Przełączniki sterownicze obrotowe służą do przełączania poszczególnych trybów pracy maszyny czy urządzenia. Najczęściej wykorzystywane są jako przełączniki on-off. Z kolei tego typu urządzenia sterownicze wielopozycyjne mogą być wykorzystywane także do przełączania innych funkcji.

Przyciski sterownicze

Pełnią podstawową funkcję załączania i wyłączania funkcji maszyn i urządzeń, w tym on-off. Poszczególne przyciski przemysłowe posiadają funkcję podświetlenia - to dodatkowa zaleta przełączników sterowniczych, pozwalająca reagować optymalnie szybko.

Przyciski wielofunkcyjne

To przyciski przemysłowe o uniwersalnym zastosowaniu w systemach sterowania. Umożliwiają zarówno uruchamianie i wyłączanie sprzętu, jak i załączanie oraz wyłączanie jego poszczególnych funkcji.

Styki i moduły podświetlające

Styki przeznaczone są do zastosowania w przełącznikach sterowniczych i przyciskach przemysłowych z funkcją świecenia. Dostępność styków NO i NC pozwala wybrać komponent odpowiednio do potrzeb.

Rozłączniki izolacyjne

Tego typu rozłączniki cechuje szeroka funkcjonalność. W zależności od modelu mogą być stosowane między innymi jako rozłącznik główny, jako wyłącznik awaryjny czy jako rozłącznik kompaktowy.

Rozłączniki mocy

Rozłączniki mocy służą do odcięcia danego układu od zasilania. Wśród nich wyróżnia się między innymi rozłączniki bezpiecznikowe czy izolacyjne.

close

Lista życzeń