Główna

Główna

Urządzenia do Kontroli Temperatury Szaf Sterowniczych • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Kontrola temperatury w szafach jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania umieszczonych w nich wrażliwych urządzeń. Regulacja zapobiega przegrzaniu i gromadzeniu się wody. Nasza hurtownia elektryczna oferuje niezawodne urządzenia do kontroli temperatury do wykorzystania w każdej szafie.

Jak przebiega kontrola temperatury w szafach?

Nieprawidłowa temperatura wewnątrz szafy sterowniczej może prowadzić do awarii systemów i maszyn. Ponadto przyczynia się do skrócenia trwałości komponentów elektronicznych, co wpływa na koszty utrzymania i naprawy. Temperatura jest sterowana przede wszystkim przez urządzenia do kontroli temperatury szaf sterowniczych, takie jak:

  • grzejniki — doskonałe zarówno w aplikacjach zewnętrznych, jak i wewnątrz chłodnych pomieszczeń,
  • klimatyzatory – stosowane w miejscach, gdzie wentylatory nie są wystarczająco dobrym rozwiązaniem. Ich zaletą jest możliwość utrzymania właściwej temperatury przy jednoczesnym braku dodatkowych urządzeń sterujących,
  • wymienniki ciepła — rozprowadzają równomiernie chłodne powietrze po obudowie, nie wytwarzając przy tym hałasu. Można je umieszczać wewnątrz szaf lub na ścianie.
  • wentylatory — działają według prostej zasady, zasysając chłodne powietrze z zewnątrz, a jednocześnie wypychając ogrzane na zewnątrz, zmniejszając w ten sposób ryzyko przegrzania urządzeń znajdujących się wewnątrz. W niektórych systemach wentylatory są połączone z termostatem, który reguluje załączanie się wentylatora w zależności od temperatury wewnątrz szafy sterowniczej.

Elektryka i elektronika, która jest ukryta wewnątrz obudowy, wymaga odpowiedniej ochrony. Niektóre urządzenia do kontroli temperatury szaf z aparaturą wykorzystują czujniki, które pozwalają na monitorowanie temperatury wewnątrz szafy sterowniczej w czasie rzeczywistym. Mogą one być połączone z systemem alarmowym, który ostrzega personel, gdy temperatura przekracza określony poziom.

Kontrola temperatury w szafach sterowniczych przekłada się na dłuższą żywotność ukrytej w nich elektroniki. W naszej ofercie znajdują się regulatory temperatury wielu rodzajów, także przetworniki temperatury i wilgotności.

close

Lista życzeń