Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Falowniki i Softstarty

Ilość produktów: 32

Wyświetlanie 1-24 z 32 elementów
Falowniki i Przetwornice, Jednofazowe i Trójfazowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

W tej kategorii znajdziesz softstarty, układy gwiazda-trójkąt, hybrydowe rozruszniki silnika, a także urządzenia do zarządzania silnikiem. Przetwornice (bo tak potocznie określa się falowniki) umożliwiają płynne sterowanie napędami prądu przemiennego, natomiast softstarty ograniczają prąd rozruchowy silników.Układy gwiazda-trójkąt stosuje się do zmniejszenia prądu rozruchowego, a hybrydowe rozruszniki silnika pozwalają bezpieczne przełączać silniki. Jako internetowy sklep elektryczny oferujemy szeroki wybór produktów od najlepszych producentów. W asortymencie są dostępne m.in. falowniki jednofazowe i trójfazowe, a także inne rozwiązania, dzięki czemu bez problemu dopasujesz urządzenie do aplikacji. itd.

Falowniki i softstarty – czym się różnią?

Falowniki posiadają większość funkcji rozruchowych i zatrzymania softstartów, jeszcze bardziej ograniczając prąd rozruchowy. Zwykle gdy klienci zastanawiają się, co wybrać – przetwornicę czy softstart – odpowiedź nie jest jednoznaczna. Tym bardziej, że często należy też uwzględnić możliwość wykorzystania układu gwiazda-trójkąt, rozrusznika silnikowego czy rozruchu bezpośredniego. Jak w każdym przypadku rekomendujemy dostosowanie urządzenia do specyfiki i potrzeb danej aplikacji.

Przetwornica samochodowa (falownik) DC/AC ma za zadanie zmienić napięcie 12V z instalacji samochodowej prądu stałego na napięcie prądu zmiennego równego 230V. W wielu przypadkach to falownik 3-fazowy wydaje się być najlepszym wyborem, ale w mniejszych układach warto postawić na softstart. Choć rozruch za pomocą układu gwiazda-trójkąt jest niemal identyczny jak za pomocą softstartu, to softstart daje większą kontrolę. Nadal jednak wielu użytkowników korzysta z układu gwiazda-trójkąt.

Zastosowanie przetwornic i softstartów

Falowniki są dostępne w naszym sklepie internetowym w konkurencyjnych cenach – podobnie jak softstarty, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, m.in. w wentylatorach, pompach, kruszarkach, czy młynach. Falowniki również wykorzystuje się w wielu dziedzinach przemysłu (zapewniają jeszcze więcej możliwości), natomiast przemienniki częstotliwości stosuje się wyłącznie do sterowania silnikami elektrycznymi prądu zmiennego.

close

Lista życzeń