Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Funkcja
Kick Start
Wysokość [mm]
Szerokość [mm]
Stopień ochrony (IP)
Liczba faz
Długość [mm]
Rodzaj napięcia sterowania
Zakres temperatury [°C]
Znamionowe napięcie sterowania Us dla DC [V]
Znamionowe napięcie sterowania Us dla AC 50 Hz [V]
Liczba styków głównych zwiernych
Znamionowa moc pracy dla AC-3, 400 V [kW]
Znamionowy prąd pracy dla AC-3, 400 V [A]
Możliwość montażu na szynie
Znamionowy prąd pracy Ie przy temperaturze otoczenia 40°C [A]
Znamionowe napięcie pracy Ue [V]
Czas rozruchu [s]
Dostępność
Producent
Seria
Rodzaj połączenia elektrycznego dla obwodu pomocniczego i sterowania
Rodzaj napięcia sterowania
Stopień ochrony (IP)
Liczba styków pomocniczych zwiernych
Liczba styków pomocniczych rozwiernych
Możliwość montażu na szynie
Klasa wyzwalania
Z wyzwalaczem zwarciowym
Rodzaj podłączenia styków głównych
Rodzaj układu rozruchowego
Znamionowy prąd pracy Ie [A]
Znamionowy prąd pracy dla AC-3, 400 V [A]
Kategoria:

Falowniki i przetwornice jednofazowe i trójfazowe

Falowniki i Softstarty
Znaleziono
178
/ 12
Znaleziono
178
/ 12

Falowniki i Softstarty

W tej kategorii znajdziesz falowniki, softstarty, układy gwiazda-trójkąt, hybrydowe rozruszniki silnika, a także urządzenia do zarządzania silnikiem. Przetwornice (bo tak potocznie określa się falowniki) umożliwiają płynne sterowanie napędami prądu przemiennego, natomiast softstarty ograniczają prąd rozruchowy silników.Układy gwiazda-trójkąt stosuje się do zmniejszenia prądu rozruchowego, a hybrydowe rozruszniki silnika pozwalają bezpieczne przełączać silniki. Jako internetowy sklep elektryczny oferujemy szeroki wybór produktów od najlepszych producentów. W asortymencie są dostępne m.in. falowniki jednofazowe i trójfazowe, a także inne rozwiązania, dzięki czemu bez problemu dopasujesz urządzenie do aplikacji.

Falowniki i softstarty – czym się różnią?

Falowniki posiadają większość funkcji rozruchowych i zatrzymania softstartów, jeszcze bardziej ograniczając prąd rozruchowy. Zwykle gdy klienci zastanawiają się, co wybrać – przetwornicę czy softstart – odpowiedź nie jest jednoznaczna. Tym bardziej, że często należy też uwzględnić możliwość wykorzystania układu gwiazda-trójkąt, rozrusznika silnikowego czy rozruchu bezpośredniego. Jak w każdym przypadku rekomendujemy dostosowanie urządzenia do specyfiki i potrzeb danej aplikacji.

Przetwornica samochodowa (falownik) DC/AC ma za zadanie zmienić napięcie 12V z instalacji samochodowej prądu stałego na napięcie prądu zmiennego równego 230V. W wielu przypadkach to falownik 3-fazowy wydaje się być najlepszym wyborem, ale w mniejszych układach warto postawić na softstart. Choć rozruch za pomocą układu gwiazda-trójkąt jest niemal identyczny jak za pomocą softstartu, to softstart daje większą kontrolę. Nadal jednak wielu użytkowników korzysta z układu gwiazda-trójkąt.

Zastosowanie przetwornic i softstartów

Falowniki są dostępne w naszym sklepie internetowym w konkurencyjnych cenach – podobnie jak softstarty, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, m.in. w wentylatorach, pompach, kruszarkach, czy młynach. Falowniki również wykorzystuje się w wielu dziedzinach przemysłu (zapewniają jeszcze więcej możliwości), natomiast przemienniki częstotliwości stosuje się wyłącznie do sterowania silnikami elektrycznymi prądu zmiennego.