Obudowy (1199 produktów)

Cena

0,00 zł - 14 160,00 zł

Producent

Wysokość [mm]

Głębokość [mm]

Głębokość [mm]

Typ produktu

Materiał

Liczba drzwi

Wypełnienie drzwi

Stopień ochrony (IP)

Stopień ochrony (IP)

Certyfikat ATEX

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Pulpity sterownicze

Ilość produktów: 40

Wyświetlanie 1-24 z 40 elementów
Pulpity sterownicze - ABC ELEKTRO • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Pulpity sterownicze to funkcjonalne rozwiązanie przeznaczone do zdalnego sterowania i zawierające elementy układu sterującego oraz aparaturę kontrolną i pomiarową. Sklep internetowy ABCelektro oferuje ekonomiczny wariant, czyli pulpity sterownicze typu monoblok, które są dostępne w różnych rozmiarach. Każdy z produktów jest szczegółowo opisany – specyfikacja ułatwia podjęcie decyzji o wyborze i zakupie odpowiedniego modelu. Proponujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania, dlatego w ofercie znajdują się pulpity sterownicze włoskiego producenta ETA, co gwarantuje solidne wykonanie oraz ponadprzeciętną trwałość sprzętu.

Pulpity sterownicze – podstawowe informacje

Pulpit sterowniczy jest stanowiskiem pracy wyposażonym w różnego rodzaju przyciski, przełączniki, ekrany oraz sygnalizatory, dzięki którym możliwa jest sprawna komunikacja na linii człowiek – maszyna. W praktyce oznacza to, że projekt urządzenia musi uwzględniać ergonomię oraz intuicyjne użytkowanie, dzięki czemu korzystanie z pulpitu będzie wygodne. W większości przypadków pulpity sterownicze są obudową uniwersalną ze skośnym blatem roboczym oraz z uchylnymi drzwiami, co pozwala na bezproblemową instalację danego sprzętu. Ze względu na sposób wykonania obudowy te są przystosowane do wielu zastosowań. Pulpity sterownicze dostępne w sklepie internetowym ABCelektro powstały w technologii szczelnie spawanego monobloku – z uwagi na atrakcyjną cenę, jest to rozwiązanie ekonomiczne.

Jakie zastosowanie mają pulpity sterownicze?

Pulpity sterownicze są cenione między innymi ze względu na uniwersalne zastosowanie, choć oczywiście zawsze konieczny jest wybór odpowiedniego modelu – należy uwzględnić podstawowe parametry techniczne oraz wyposażenie. Z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle oraz w przedsiębiorstwach, w których znajdują się systemy nadzoru i sterowania. Najczęściej pulpity sterownicze stosowane są:

 • w transporcie kolejowym,
 • w branży chemicznej,
 • w transporcie morskim,
 • w branży petrochemicznej,
 • w branży wydobywczej,
 • w przemyśle spożywczym,
 • w innych procesach produkcyjnych.

Pulpit monoblok dostępny w sklepie internetowym ABCelektro również przeznaczony jest do szerokiego zastosowania w większości gałęzi przemysłu.

Pulpit monoblok – specyfikacja

Jaki producent jest gwarancją solidnego wykonania pulpitu monoblok? Naszym zdaniem bezkonkurencyjna jest włoska firma ETA, która funkcjonuje na rynku od 1978 roku, dziś będąc obecna w 40 krajach na całym świecie. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji obudów dla przemysłu oraz automatyki, dlatego można być pewnym, że wykonane przez firmę pulpity sterownicze są dopracowane pod każdym kątem. Do istotnych parametrów należy zaliczyć:

 • szeroki zakres temperatury, w jakich mogą być stosowane pulpity sterownicze od -40°C do +80°C,
 • wysoką klasę szczelności IP55, potwierdzoną normami IEC EN62208 oraz EN62262,
 • wykonanie z trwałych, odpowiednio zabezpieczonych materiałów – blacha stalowa malowana proszkowo (epoxy-poliester),
 • wysoką odpornością na uderzenia IK10.

Jeżeli masz wątpliwości, jaki pulpit monoblok wybrać, skontaktuj się z nami – zapewniamy fachowe doradztwo w oparciu o wieloletnie doświadczenie w branży oraz specjalistyczną wiedzę. Wybierz jeden z niezawodnych modeli.

close

Lista życzeń