Czujniki optyczne (294 produktów)

Brand

Materiał obudowy

Szerokość czujnika [mm]

Wysokość czujnika [mm]

Długość czujnika [mm]

Średnica czujnika [mm]

Rodzaj materiału obudowy

Sposób działania

Optyka

Zakres napięcia zasilającego [V]

Strefa działania [cm]

Rodzaj wyjścia

Funkcja wyjścia

Rodzaj połączenia elektrycznego

Główna

Główna

Czujniki optyczne

Ilość produktów: 294

Wyświetlanie 1-24 z 294 elementów
Czujniki Optyczne, Odbiciowe i Laserowe Odległości | Sensory | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Oferujemy powszechnie wykorzystywane w automatyce przemysłowej czujniki odbiciowe – urządzenia przeznaczone do pomiaru bądź detekcji poziomu cieczy i materiałów sypkich, a także kontroli ruchomych elementów w maszynach. Są w stanie zidentyfikować obiekty wykonane m.in. z drewna, metalu, szkła, tworzywa sztucznego, kartonu, gumy, a także folii. Jako sklep elektryczny proponujemy czujniki optyczne renomowanych marek, takich jak AECO czy Pepperl+Fuchs. Zapewniamy również wsparcie przy doborze czujnika do danej aplikacji – jesteśmy obecni w branży od wielu lat i chętnie dzielimy się wiedzą.

Czujniki odbiciowe – zasada działania

Jak działają czujniki odbiciowe w praktyce? Emitują podczerwień, szeroką lub wąską wiązkę światła widzialnego, a część urządzeń korzysta z lasera. Sensory optyczne reagują na obiekty znajdujące się na drodze emitowanego światła, czy podczerwieni, tym samym umożliwiając kontrolę ich lokalizacji lub obecności. Czujnik optyczny wykrywa także anomalie wartości mierzonych oraz monitoruje takie parametry, jak temperatura, ciśnienie, prędkość, czy ilość wytwarzanego ciepła. W naszym sklepie znajdują się czujniki optyczne do zastosowań specjalnych i standardowych, natomiast rodzaje urządzeń ze względu na sposób działania dostępne w ofercie to:

  • czujnik refleksyjny,
  • czujnik odbiciowy,
  • czujnik z nadajnikiem bariery optycznej,
  • czujnik z nadajnikiem i odbiornikiem,
  • czujnik z odbiornikiem bariery optycznej.

Ze względu na specyfikę tego typu urządzeń, są one wrażliwe na zapylenie oraz brud, który osiada na soczewkach. W związku z tym czujniki optyczne dostępne w naszym sklepie internetowym należy regularnie czyścić i okresowo weryfikować ich stan.

Zastosowanie czujników optycznych

Czujnik optyczny odbiciowy to powszechnie stosowane rozwiązanie w przemyśle, a poszczególne urządzenia różnią się między sobą optyką, sposobem zadziałania wyjścia, rodzajem napięcia, stopniem ochrony (IP), strefą działania, czy rodzajem światła. W zależności od potrzeb, czujniki optyczne odbiciowe mogą liczyć obiekty (np. na taśmie produkcyjnej), określać poziom cieczy, lub kontrolować położenie elementów ruchomych maszyn. Ich cena w naszym sklepie jest natomiast konkurencyjna.

Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy czujniki różnej maści m. in. czujniki temperatury, czujniki poziomu i wiele więcej.

close

Lista życzeń