Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Enkodery, Obrotowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Przetworniki obrotowo-impulsowe oraz pozostałe urządzenia w tej kategorii przede wszystkim pozwalają określić wartość przemieszczenia kątowego, przemieszczenia liniowego czy prędkości obrotowej, umożliwiają także wskazanie położenia odniesienia lub liczby wykonany obrotów, kontrolę czasu pracy urządzeń czy zliczanie impulsów.

Przetworniki obrotowo-impulsowe, liczniki, sprzęgła od ABCelektro

Oferowane komponenty cechują się wysoką dokładnością pomiarów, optymalnym przystosowaniem do wykorzystania w warunkach przemysłowych oraz możliwością długotrwałej i bezawaryjnej pracy. W ofercie dostępne są przetworniki obrotowo-impulsowe oraz inne komponenty pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów.

Enkodery

Przetworniki obrotowo-impulsowe, czyli enkodery inkrementalne, to urządzenia, których zasada działania opiera się o wytwarzanie impulsów w określonej liczbie przypadającej na każdy obrót. W ten sposób pozwalają na dokładny pomiar liczby obrotów oraz względnej pozycji kątowej i położenia. Specyfika przetworników obrotowo-impulsowych sprawia, że z powodzeniem wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest dokładne wskazanie prędkości obrotowej lub wartości przesunięcia. 

Liczniki impulsów

Liczniki impulsów służą do zliczania sygnałów AC/DC, pochodzących z urządzeń zewnętrznych. W ten sposób pozwalają określić liczbę wykonanych cykli pracy. Mimo niewielkich gabarytów posiadają wyświetlacz, który umożliwia swobodny odczyt wartości. Znajdują zastosowanie na przykład przy kontroli liczby uderzeń prasy, liczby obrotów urządzeń czy liczby gotowych elementów, które podaje taśma produkcyjna.

Liczniki czasu pracy

Zliczają czas pracy urządzeń, zapewniając w ten sposób możliwość bieżącej kontroli ich stanu. Liczniki czasu pracy pełnią szczególnie istotną funkcję w przypadku maszyn posiadających ograniczenia eksploatacyjne. Stosując tego typu liczniki, można odpowiednio szybko zweryfikować występujące nieprawidłowości w pracy maszyn i podjąć działania konserwacyjne lub naprawcze, tym samym zapobiegając awarii czy wymianie urządzenia lub jego części. Liczniki czasu pracy znajdują zastosowanie zarówno w przypadku pojedynczych urządzeń, jak i w całych procesach produkcyjnych. Tego typu liczniki występują w wersji podstawowej oraz jako urządzenia zaawansowane, programowalne o rozszerzonej funkcjonalności.

Sprzęgła mieszkowe

Sprzęgła mieszkowe to sprzęgła bezluzowe, zapewniające wysoką dokładność w przenoszeniu napędu. Cechuje je przede wszystkim kompaktowa konstrukcja, wysoka dokładność w przenoszeniu napędu, łatwość zarówno w montażu, jak i w demontażu. Dzięki szerokiej funkcjonalności, sprzęgła mieszkowe znajdują zastosowanie w wielu aplikacjach, jak na przykład siłowniki elektryczne, maszyny drukarskie, maszyny pakujące, maszyny do obróbki drewna czy do cięcia metalu.  

Nasz sklep elektryczny posiada również bogatą ofertę czujników i falowników.

close

Lista życzeń