Filtr (1380 produktów)

Cena

0,00 zł - 20 985,00 zł

Producent

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Rozdzielnice elektryczne

Ilość produktów: 1380

Wyświetlanie 1-24 z 1380 elementów
Wyposażenie rozdzielnic - ABC ELEKTRO • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Rozdzielnice elektryczne stanowią ważny element instalacji elektrycznej, ponieważ zapewniają skuteczną ochronę obwodów przed uszkodzeniem oraz zanieczyszczeniem. Pełnią więc istotną rolę w układach elektroenergetycznych, odpowiadając za rozdział, przetwarzanie i przesył energii elektrycznej. Oferta sklepu internetowego ABCelektro obejmuje rozdzielnice elektryczne natynkowe i podtynkowe, które umożliwiają prawidłowy przepływ energii. Wykonane z materiałów wysokiej jakości i dostępne w atrakcyjnej cenie, są gwarancją długotrwałego i bezawaryjnego użytkowania.

Rozdzielnica elektryczna – natynkowa czy podtynkowa?

Rozdzielnice elektryczne mają jeszcze jedno określenie, którego używa się zamiennie – są to skrzynki elektryczne. Spośród nich wyróżnia się modele natynkowe i podtynkowe, które wskazują na docelowe miejsce montażu. Rozdzielnice natynkowe instaluje się bezpośrednio na ścianie, co w znacznym stopniu ułatwia montaż i usprawnia jego przebieg. Najczęściej są wybierane do mniej widocznych pomieszczeń, takich jak korytarz czy piwnica. Rozdzielnice podtynkowe natomiast montuje się w specjalnie przygotowanych wnękach, co zwiększa estetykę zabudowy. Sposób instalacji rozdzielnicy zależy przede wszystkim od oczekiwanego efektu wizualnego i możliwości przestrzennych. Dużo ważniejsza jest trwałość rozdzielnicy elektrycznej, dlatego warto wiedzieć, które parametry decydują o tym, czy skrzynka jest warta zakupu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rozdzielnicę elektryczną?

Sposób montażu to nie jedyna kwestia, którą należy uwzględnić, szukając odpowiedniej rozdzielnicy przemysłowej. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami sprowadzają się najczęściej do liczby modułów lub ogólnych wymiarów. Rozdzielnica elektryczna natynkowa lub podtynkowa musi być więc dostosowana do tego, jak bardzo rozbudowana jest dana sieć. Zbyt mała skrzynka nie będzie w stanie zapewnić optymalnych warunków, tym samym negatywnie wpływając na pracę urządzeń.

Warto również uwzględnić rodzaj i jakość materiału, z jakiego są wykonane rozdzielnice elektryczne podtynkowe lub natynkowe. W trudnych warunkach atmosferycznych dużo lepiej sprawdzą się modele z poliwęglanu. Rozdzielnice elektryczne z aluminium należy zamówić jedynie wówczas, gdy mamy pewność, że warunki są sprzyjające. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dobrze sprawdzić także stopień ochrony szafki elektrycznej:

  • oznaczenie IP31 informuje, że rozdzielnica jest przystosowana do montażu wewnątrz budynku, w ogrzewanych i suchych miejscach,
  • oznaczenie IP54 informuje, że skrzynkę można użytkować w niesprzyjających warunkach, a więc tam, gdzie występuje duże zapylenie i wilgoć.

Uwzględniając każdą z powyższych informacji, zyskujesz pewność, że wybierzesz idealnie dostosowany model rozdzielnicy budowlanej – natynkowej lub podtynkowej. Warto też zwrócić uwagę na to, czy urządzenie posiada dodatkowe wyłączniki różnicowoprądowe, odpowiedzialne za zabezpieczenie gniazd wtykowych i obwodów prądowych. To zapewnia maksymalne bezpieczeństwo instalacji, a tym samym trafiony zakup. Jeżeli jednak masz wątpliwości, skontaktuj się z nami. Jako sklep elektryczny służymy pomocą w doborze oferowanych przez nas rozdzielnic elektrycznych – zarówno tych montowanych w domu jednorodzinnym, jak i do zastosowań przemysłowych.

close

Lista życzeń