Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Czujniki indukcyjne

Ilość produktów: 225

Wyświetlanie 1-24 z 225 elementów
Czujniki Indukcyjne, Sensory na Indukcję | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Powszechnie wykorzystywane w automatyce przemysłowej, czujniki indukcyjne umożliwiają precyzyjne i bezdotykowe określanie położenia ruchomych części maszyn i urządzeń. Jest to najpopularniejsza odmiana czujników zbliżeniowych, które są dostępne zarówno w standardowym, jak i specjalnym wykonaniu. Sklep elektryczny ABCelektro oferuje nowoczesne czujniki indukcyjne wyposażone m.in. w takie rozwiązania jak funkcja bezpośredniego podłączenia do sieci. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać sensor indukcyjny precyzyjnie dopasowany do zapotrzebowania.

Jak działają czujniki indukcyjne?

Czujniki zbliżeniowe indukcyjne wykrywają obiekty metalowe, które znajdują się w strefie ich działania – dzieje się to, gdy obiekty wchodzą w zmienne pole elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości. Strefa działania czujnika indukcyjnego zależy od rozmiaru obudowy i może sięgać nawet kilkudziesięciu mm. Urządzenia pracują przy napięciu stałym DC lub przemiennym AC i są podłączane do sterowników, liczników bądź układów przekaźnikowych. Ich zadaniem jest zliczanie elementów, obrotów, a także pozycjonowanie i kontrolowanie ruchomych części. Indukcyjne czujniki zbliżeniowe posiadają również wysoki stopień ochrony IP67, dzięki czemu są w stanie pracować nawet w wymagających warunkach – są odporne na zapylenie oraz wilgoć.

Zastosowanie czujników indukcyjnych w automatyce przemysłowej

Sensor indukcyjny znajduje zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w systemach bezpieczeństwa. Czujniki wykorzystuje się w budowie maszyn oraz urządzeń, co pozwala kontrolować drgania i zmiany położeń. W zależności od napięcia zasilania, spadków napięcia oraz wydajności komponentów, czujniki indukcyjne można łączyć szeregowo lub równolegle. Cena czujników w ABCelektro jest przystępna – jako sklep internetowy stawiamy na konkurencyjne ceny i atrakcyjne warunki płatności. Warto jednak mieć świadomość, że dobrze zamontowany czujnik indukcyjny zbliżeniowy jest w stanie pracować bezawaryjnie przez długi czas. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, który sensor wybrać, zapraszamy do kontaktu.

Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy czujniki różnej maści m. in. czujniki temperatury, czujniki optyczne i wiele więcej.

close

Lista życzeń