Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Materiał obudowy
Optyka
Pobór prądu
Rodzaj materiału obudowy
Sposób działania
Sposób zadziałania wyjścia
Rodzaj napięcia
Stopień ochrony (IP)
Temperatura otoczenia [°C]
Rodzaj połączenia elektrycznego
Masa [g]
Zakres napięcia zasilającego [V]
Rodzaj konstrukcji obudowy
Strefa działania [cm]
Rodzaj światła
Dostępność
Producent
Seria
Materiał obudowy
Rodzaj napięcia
Sposób łączenia na wyjściu
Długość czujnika [mm]
Rodzaj konstrukcji obudowy
Rodzaj światła
Rodzaj materiału powierzchni optycznej
Rodzaj połączenia elektrycznego
Szerokość czujnika [mm]
Wysokość czujnika [mm]
Maksymalny prąd wyjściowy [mA]
Długość fali sensora [nm]
Częstotliwość przełączania [Hz]
Maksymalna strefa działania [mm]
Klasa bezpieczeństwa lasera
Kategoria:

Czujniki optyczne

Znaleziono
2043
/ 137
Znaleziono
2043
/ 137

Czujniki optyczne

Czujniki optyczne znajdują zastosowanie w wykrywaniu położenia lub obecności obiektów wykonanych z materiałów stałych. Występują w wielu wariantach, spośród których możliwy jest wybór urządzenia odpowiednio przystosowanego do specyfiki obiektu - jego rozmiaru, koloru, faktury, tła i wymaganej odległości detekcji. Sensory optyczne pracują w oparciu o emitowanie szerokiej lub wąskiej wiązki światła widzialnego, światła podczerwonego lub przy wykorzystaniu lasera. W asortymencie ABCelektro znajdziesz zarówno czujnik odbiciowy, jak i refleksyjny. Wszystkie oferowane czujniki optyczne cechują się dużą funkcjonalnością, dzięki czemu znajdują zastosowanie m.in. w układach antykolizyjnych, czy do kontroli położenia ruchomych części maszyn. Co więcej, dzięki dużemu zasięgowi detekcji oraz wysokiej czułości, sensory optyczne mogą wykrywać obiekty z odległości kilku metrów. 

Zasada działania czujników optycznych

Poszczególne modele służą do wykrywania obiektów wykonanych m.in. z metalu, drewna, kartonu, szkła, tworzywa sztucznego, gumy czy folii. W zależności od zasięgu, czujniki optyczne przeznaczone są do zastosowań standardowych, jak np. zliczanie obiektów na transporterze, aż po zastosowania specjalistyczne w wielu gałęziach przemysłu. W ofercie znajdziesz:

  • prosty czujnik odbiciowy, o krótszym zasięgu, którego światło odbija się od obiektu znajdującego się w obszarze jego działania, po czym wraca do czujnika,
  • czujnik optyczny refleksyjny, dodatkowo współpracujący z reflektorem, o który odbija się emitowana przez nadajnik wiązka światła, zasięg czujników refleksyjnych może wynosić do kilkunastu metrów.

Sensory optyczne od ABCelektro

Czujniki optyczne odbiciowe i refleksyjne renomowanych producentów to funkcjonalne urządzenia z grupy czujników zbliżeniowych. Jednak przez wzgląd na wrażliwość na zapylenie oraz brud dostający się do soczewek, dla ich optymalnej żywotności należy o nie właściwie dbać, regularnie sprawdzając ich stan oraz czyszcząc optykę. Dzięki temu sensory optyczne zapewnią bezawaryjną pracę przez długi czas.