Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Kategoria:

Czujniki temperatury i sensory temperaturowe

Czujniki temperatury
Znaleziono
130
/ 9
Znaleziono
130
/ 9

Czujniki temperatury

Czujniki temperatury znajdują zastosowanie zarówno w prostych układach, jak i skomplikowanych systemach sterujących i trudno dostępnych miejscach. Jako sklep elektryczny zapewniamy rozbudowany asortyment kilkudziesięciu tysięcy produktów, w tym czujniki temperaturowe – puszkowe, głowicowe i przewodowe. Od lat dostarczamy specjalistom rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej, zapewniając również pomoc przy wyborze odpowiedniego urządzenia do pomiaru temperatury. Z naszych usług korzystają firmy produkcyjne i zajmujące się automatyką, a także firmy związane z utrzymaniem ruchu, czy branża spożywcza.

Jak wybrać odpowiedni czujnik temperatury?

Bezprzewodowe czujniki temperatury występują w wielu wariantach – urządzenie zawsze należy dostosować do zakresu mierzonych temperatur oraz warunków, w jakich będzie pracować. Zadaniem czujników jest kontrola temperatury, a tym samym możliwość uniknięcia awarii. Do tego jednak niezbędne jest posiadanie wysokiej klasy czujników, które zapewnią precyzję pomiarów oraz bezpieczeństwo. Istotny jest również zakres temperatur, w jakim będzie pracować czujnik temperatury. Monitorowanie tego parametru będzie wyglądać nieco inaczej w przypadku klimatyzacji czy silnika, dlatego tak ważny jest precyzyjny dobór urządzenia do aplikacji. W ofercie sklepu internetowego ABCelektro znajdują się czujniki temperatury:

  • wody,
  • do środowisk agresywnych,
  • uniwersalne, czyli cieczy, gazów i ciał stałych,
  • z wyświetlaczem,
  • bezprzewodowe,
  • do pomiaru temperatury w miejscach trudnodostępnych.

Czujniki temperaturowe – zastosowanie

Przemysłowe czujniki do pomiaru temperatury znajdują zastosowanie w wielu branżach – począwszy od przedsiębiorstw spożywczych, skończywszy na budownictwie i branży chemicznej. Sensory wykorzystuje się w niewielkich układach, ale także w zaawansowanych systemach, tym samym zapewniając optymalne warunki pracy maszynom i urządzeniom.

Mierniki temperatury i wilgotności dzieli się m.in. ze względu na budowę. Wyróżnia się czujniki przewodowe, głowicowe, płaszczowe oraz puszkowe do klimatyzacji i wentylacji – w sklepie internetowym ABCelektro pomagamy klientom wybrać odpowiednie rozwiązanie do danej aplikacji, dbając jednocześnie o dobrą cenę.