Czujniki temperatury (237 produktów)

Producent

Typ produktu

Zakres pomiarowy [°C]

Główna

Główna

Czujniki głowicowe

Ilość produktów: 165

Wyświetlanie 1-24 z 165 elementów
Czujniki Temperatury Głowicowe, Przewodowe do Pomiaru | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Czujniki głowicowe są stosowane do pomiarów temperatury gazów oraz cieczy. Składają się z puszki (głowicy, stąd nazwa) oraz osłony, w której zamontowany jest wkład pomiarowy. Można je podzielić na czujniki termoelektryczne (TC) oraz rezystancyjne (RTD). Nasza oferta obejmuje różne typy tych urządzeń.

Czujniki głowicowe temperatury — zastosowanie

Te czujniki temperatury stosuje się do jej pomiaru systemach, np. grzewczym, klimatyzacyjnym, wentylacyjnym czy ogrzewania podłogowego. Są one montowane na końcu rur lub przewodów, a ich głowica zazwyczaj wykonana jest z tworzywa sztucznego lub metalu. Sensory głowicowe współpracują również z takimi urządzeniami jak termostaty, przetworniki czy regulatory temperatury.

Czujniki głowicowe temperatury składają się z termometru zamocowanego w głowicy. Posiada ona zwykle zintegrowaną płytkę łączeniową z przewodami, połączonymi z systemem kontroli temperatury. Niektóre modele mogą być podłączone bezpośrednio do systemu bezprzewodowego, co pozwala na łatwe sterowanie za pomocą smartfonu lub tabletu.

Głowicowe czujniki temperatury mogą być stosowane w różnego rodzaju aplikacjach, takich jak: systemy HVAC, produkcja żywności i napojów, w urządzeniach medycznych takich jak inkubatory oraz w motoryzacji. Umożliwiają w nich dokładne monitorowanie i kontrolowanie ciepła, co pozwala na oszczędność energii i obniżenie kosztów ogrzewania lub klimatyzacji.

Zalety czujnika temperatury głowicowego

Czujniki głowicowe są łatwe w instalacji. Ich standardowy gwint, ułatwia montaż w różnych urządzeniach. W zależności od modelu mogą posiadać dodatkowe funkcje, takie jak: programowanie, inteligentne sterowanie, zdalne sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej, czy czujniki ruchu, które pozwalają na automatyczne dostosowywanie parametrów w zależności od aktywności w pomieszczeniu. Precyzyjne sterowanie temperaturą za pomocą tych urządzeń pozwala na oszczędność energii i obniżenie kosztów ogrzewania czy klimatyzacji

Nasz sklep elektryczny oferuje także inne czujniki temperatury, np. czujniki puszkowe i wiele innych urządzeń do jej pomiarów i kontroli. Więcej z nich można znaleźć w zakładce — temperatura Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi naszymi propozycjami!

 

 


 

close

Lista życzeń