Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Amperomierze • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Amperomierze to jedne z najpopularniejszych urządzeń pomiarowych. Pozwalają one z dużą dokładnością wykonać pomiar natężenia prądu elektrycznego. Profesjonalne amperomierze cechuje wysoka precyzja oraz odporność na przeciążenia. Wyróżnia się amperomierz cyfrowy oraz amperomierz analogowy. Mierniki cyfrowe są wygodniejsze w zastosowaniu, ponieważ łatwiej je obsługiwać, ale także pozwalają uzyskać dokładniejszy wynik pomiaru niż w przypadku mierników analogowych. W ofercie ABCelektro znajdziesz amperomierz tablicowy, przeznaczony do montażu w tablicach czy pulpitach sterowniczych, a także w obudowach urządzeń. Sprawdź naszą ofertę i postaw na profesjonalne rozwiązania.

Co warto wiedzieć o amperomierzach?

Amperomierz często zestawiany jest z bardzo podobnym sobie urządzeniem - woltomierzem. Warto zatem znać różnicę między tymi przyrządami pomiarowymi. Mianowicie amperomierz od woltomierza różni jedynie sposób włączenia urządzenia w obwód elektryczny - amperomierz włączany jest w obwód szeregowo, a woltomierz równolegle. Wyłącznie szeregowe podłączenie sprawia, że amperomierze wskazują poprawny wynik pomiaru. Warto także wiedzieć, że amperomierze należy wybierać odpowiednio do rodzaju prądu. Zgodnie z tym do pomiaru prądu stałego przeznaczone są amperomierze magnetoelektryczne, z kolei do pomiaru prądu stałego wykorzystuje się amperomierze elektromagnetyczne.

Zastosowanie amperomierzy

Amperomierze to funkcjonalne urządzenia pomiarowe wykorzystywane zarówno w wielu gałęziach przemysłu, jak i w zastosowaniach domowych. Dostępny w naszej ofercie w różnych wariantach amperomierz tablicowy, jak wspominaliśmy, stosowany jest w obudowach urządzeń czy maszyn lub w pulpitach i tablicach sterowniczych. Ponadto, amperomierze znajdują zastosowanie między innymi:

  • w pracy elektryków do sprawdzania poprawności podłączeń w obwodach elektrycznych;
  • w użytku domowym do sprawdzania poprawności pracy urządzeń - mierząc natężenie prądu elektrycznego amperomierzem, można porównać je z natężeniem wskazanym przez producenta i w ten sposób wykryć nieprawidłowości;
  • do sprawdzenia rzeczywistego poboru mocy urządzenia, co pozwoli na przykład podjąć decyzję o wymianie sprzętu na energooszczędny.

Profesjonalne amperomierze od ABCelektro

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne amperomierze w konkurencyjnej cenie, cechujące się przede wszystkim dużą dokładnością oraz szybkością pomiaru, łatwością w obsłudze, czy wytrzymałością na uszkodzenia. Jeśli zastanawiasz się, który przyrząd pomiarowy wybrać, skontaktuj się z nami. Zapewniamy specjalistyczne doradztwo w wyborze odpowiednich urządzeń.

close

Lista życzeń