Filtr (1 product)

Cena

6 390,00 zł - 6 405,00 zł
Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Kamery termowizyjne

Jest 1 produkt.

Wyświetlanie 1-1 z 1 elementów
Kamery Termowizyjne • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Kamery termowizyjne to urządzenia służące do rejestracji i pomiaru emitowanej przez obiekty energii cieplnej. Przetwarzają one zebrane dane w obraz elektroniczny, przedstawiający temperaturę powierzchni kontrolowanego obiektu. Nasz sklep elektryczny oferuje wysokiej klasy kamery pochodzące od uznanych producentów, takich jak: TESTO czy SONEL, które mogą być między innymi wykorzystywane w przemyśle, energetyce, elektryce czy fotowoltaice.

Kamery termowizyjne — jak działają?

Kamera termowizyjna bywa też nazywana termowizorem lub kamerą termalną. Działa przetwarzając promieniowanie podczerwone generowane lub odbijane przez obiekty na sygnał elektryczny, który jest wyświetlany na jej ekranie. Jej system optyczny skupia energię podczerwieni w specjalnym układzie detektora, zawierającym tysiące pikseli ułożonych w postaci siatki. Każdy z nich reaguje na skupioną na nim energię podczerwieni i wytwarza sygnał elektroniczny. Procesor kamery pobiera te sygnały i stosując obliczenia matematyczne, tworzy kolorową mapę pozornej temperatury obiektu. Poszczególne wartości są przedstawiane innymi kolorami, a uzyskana z nich matryca jest przesyłana do pamięci i wyświetlacza kamery, tworząc wyświetlany na nim tzw. termogram (obraz temperatury) obiektu.

Kamera termowizyjna — zastosowanie

Kamery termowizyjne dają możliwości nieosiągalne często dla innych technologii. Przy ich pomocy można na przykład przeprowadzać szybkie kontrole urządzeń oraz wykonywać dokładne pomiary na odległość. Wykorzystuje się je między innymi do:

  • bezinwazyjnego wykrywania wad technologicznych i konstrukcyjnych przegród budynków, mostków cieplnych, zawilgoceń czy filtracji powietrza,

  • wykrywania zwiększonej rezystancji dla rozdzielni wszystkich napięć, transformatorów, szafek elektrycznych, linii wysokiego napięcia oraz różnych złączy elektrycznych,

  • monitorowania wnętrz budynków,

  • monitorowania miejsc użyteczności publicznej,

  • monitorowania rozległych obszarów, takich jak parkingi czy place magazynowe.

Można powiedzieć, że kamera termowizyjna jest niezastąpiona w każdej sytuacji, w której liczy się rozkład temperatur. Obszar jej zastosowań stale się rozszerza. Jest już używana w ratownictwie górskim, badaniach ekologicznych czy diagnostyce medycznej.

Kamery termowizyjne to jedne z wielu urządzeń do pomiarów i kontroli temperatury, które oferujemy. Mamy też pirometry czy urządzenia, dzięki którym możliwa jest kontrola temperatury w szafach. Więcej z nich można znaleźć na naszej stronie w zakładce — temperatura. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!

close

Lista życzeń