Filtr (1 product)

Cena

285,00 zł - 300,00 zł

Główna

Główna

Pirometry

Jest 1 produkt.

Wyświetlanie 1-1 z 1 elementów
Pirometry Laserowe na Podczerwień • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Pirometry to urządzenia do bezdotykowego pomiaru temperatury. Ich działanie oparte jest na wykrywaniu poziomu promieniowania cieplnego emitowanego przez poddawane pomiarom efekty, przy pomocy analizy promieniowania podczerwonego. Bywają też określane jako pirometry laserowe czy termometry bezdotykowe. Nasz sklep elektryczny oferuje pirometry uznanych producentów, takich jak: SONEL, BENETECH, GEO-FENNEL czy TESTBOY.

Pirometry — zasada działania

Każda powierzchnia emituje promieniowanie podczerwone, inaczej nazywane promieniowaniem cieplnym. Im wyższa jest temperatura, tym jest ono wyższe. Wykorzystują to pirometry na podczerwień, gdy natężenie promieniowania dociera do umieszczonego w nich czujnika. Dzięki odpowiedniemu algorytmowi przelicza on jego wartość, określając temperaturę obiektu. W zależności od modelu termometry na podczerwień mogą mierzyć temperaturę z różnej o odległości.

Pirometry — zastosowanie

Pirometry mają bardzo szerokie zastosowanie, od mierzenia temperatury pacjentów w medycynie, aż po przemysł. Wykorzystuje się je między innymi:

  • w branży spożywczej do kontroli temperatury pomieszczeń, żywności, a także sprzętów i powierzchni,

  • podczas sprawdzania klimatyzacji, wentylacji oraz systemów grzewczych,

  • w branży metalurgicznej,

  • w pożarnictwie do mierzenia temperatury w sytuacji braku możliwości podejścia do źródła ciepła,

  • w budownictwie, gdzie ułatwiają lokalizowanie prądów cieplnych, wilgotnych ścian i sufitów lub ciągów powietrznych.

Pirometr sprawdza się także do użytku domowego. Przy jego pomocy można na przykład odkryć tzw. mostki termiczne, czyli miejsca, przez które ucieka ciepło, a następnie dokładnie je zaizolować. Zaletą pirometrów jest możliwość uzyskania natychmiastowego wyniku pomiarowego.

Pirometry to niejedyne urządzenia pomiarowo-kontrolne, które można znaleźć w naszym sklepie. Oferujemy także: zadajniki i kalibratory, kamery termowizyjne czy urządzenia, dzięki którym możliwa jest kontrola temperatury w szafach, Więcej informacji można znaleźć w zakładce — temperatura. Zapraszamy do zapoznania się z całością naszej bogatej oferty!

close

Lista życzeń