Taśmy (832 produktów)

Cena

0,00 zł - 5 145,00 zł

Producent

Typ produktu

Szerokość [mm]

Szerokość [mm]

Długość [m]

Grubość [mm]

Wymiary

Klej

Nośnik

Nośnik

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Taśmy dwustronnie klejące ze spienionego akrylanu, taśmy grafitowe

Ilość produktów: 65

Wyświetlanie 1-24 z 65 elementów
Taśmy Dwustronne Akrylowe, Grafitowe, Żelowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

W tej kategorii przedstawiamy taśmy grafitowe i taśmy akrylanowe dwustronne w wielu wariantach, pochodzące od uznanych producentów, między innymi firmy ASTAT. To wysokiej jakości taśmy do wielu różnych zastosowań, na przykład: do montażu listew samochodowych czy podłogowych. Taśmy akrylowe dwustronne służą do łączenia elementów wykonanych z metali, tworzyw sztucznych lub powierzchni malowanych proszkowo. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu elektrycznego.

Taśmy grafitowe i akrylanowe — właściwości i zastosowanie

Taśma grafitowa wyróżnia się stabilnością termiczną, niepalnością, odpornością na działanie substancji chemicznych i długą żywotnością. Jest także bardzo wytrzymała na ściskanie. Do jej produkcji używany jest mineralny grafit ekspandowany, a jako nośnik najczęściej jest wykorzystywana przędza bawełniana. Niektóre taśmy grafitowe mogą być dodatkowo wzmocnione włóknem szklanym czy cienkim drutem ze stali nierdzewnej.

Klejące taśmy grafitowe dzięki swoim właściwościom mają funkcję uszczelniająca statycznie w instalacjach, w których występują wysokie temperatury lub na które oddziaływają czynniki chemiczne. Są wykorzystywane na przykład podczas: uszczelniania włazów, zaworów, armatury, pokryw, wymienników ciepła, ciągów wentylacyjnych lub urządzeń chemicznych.

Taśmy ze spienionego akrylanu natomiast mają strukturę masy plastycznej i nie potrzebują żadnego dodatkowego nośnika. Wyjątkowe właściwości akrylanu sprawiają, że powstają też transparentne taśmy żelowe dwustronne, które są wykorzystywane między innymi do łączenia szkła i innych przezroczystych elementów.

Taśma klejąca akrylowa najczęściej jest wykorzystywana do powierzchni wysokoenergetycznych typu metal lub szkło. Niektóre z nich, o zwiększonej wskutek modyfikacji adhezji przyczepności mogą być także stosowane do niskoenergetycznych tworzyw sztucznych,

Taśma dwustronna akrylowa żelowa i taśma grafitowa to tylko część naszej oferty obejmującej taśmy i kleje. Mamy też taśmy dwustronnie klejące targowe czy piankowe, a także taśmy opakowaniowe i taśmy na szpulach przemysłowych.

close

Lista życzeń