Czujnki czadu (34 produktów)

Cena

30,00 zł - 495,00 zł

Producent

Sposób montażu

Sposób/zasada działania

Głośność [dB(A)]

Urządzenie autonomiczne

Zasilanie podstawowe

Główna

Główna

Czujniki czadu, dymu, gazu

Ilość produktów: 40

Wyświetlanie 1-24 z 40 elementów
Czujniki Czadu, Gazu, Dymu, CO2 • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Czujnik czadu - nie tylko do domowych zastosowań

Czujnik tlenku węgla znajdzie zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w przemyśle, w tym w obiektach przemysłowych, jak hale czy magazyny, w których ze względu na pracę dużej liczby urządzeń i występowanie okablowań istnieje ryzyko wystąpienia pożaru. Ponieważ samodzielnie nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy stężenie gazu, czadu (tlenku węgla) czy dwutlenku węgla (CO2) nie przekracza wyznaczonych norm, warto zainwestować w profesjonalne detektory, w tym czujnik dymu.

Jak działa czujnik dymu i jakie są jego rodzaje?

Na rynku znajdziemy czujki jonizacyjne bądź optyczne - każda z nich ma nieco inny mechanizm działania. Jonizacyjny czujnik gazu wykrywa go przez to, że dym zakłóca przepływ jonów między elektrodami, co uruchamia alarm. Z kolei w przypadku optycznego czujnika tlenku węgla w wyniku pojawienia się gazu następuje zakłócenie promieniowania podczerwonego, w efekcie czego załącza się alarm.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć czujnik gazu, dymu, tlenku węgla i CO2 zasilany na baterie, akumulatory bądź na prąd, za pomocą przewodu. Część z naszych produktów ma nawet 7 bądź 10 lat gwarancji, co daje użytkownikom pewność, że będziemy bezpieczni przez dłuższy czas. Zapraszamy do zakupów!

close

Lista życzeń