Taśmy (832 produktów)

Cena

0,00 zł - 5 145,00 zł

Producent

Typ produktu

Szerokość [mm]

Szerokość [mm]

Długość [m]

Grubość [mm]

Wymiary

Klej

Nośnik

Nośnik

Główna

Główna

Taśmy na szpulach przemysłowych

Ilość produktów: 15

Wyświetlanie 1-15 z 15 elementów
Taśmy Na Szpulach Przemysłowych • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

W tej kategorii proponujemy taśmy na szpulach, które ułatwiają ich efektywne używanie. Są to taśmy przemysłowe dwustronnie klejące nawinięte na szpule krzyżowo. Niektóre z nich mogą mieć długość nawet kilku tysięcy metrów. Produkty oferowane przez nasz sklep elektryczny pochodzą od znanych marek — ASTAT i ORAFOL.

Taśmy na szpulach — charakterystyka i zastosowania

Taśmy dwustronne na szpuli są sprzedawane w szerokościach od 4 do 25 mm. Natomiast ich długość zależy od kilku czynników:

  • grubości szpuli,
  • rodzaju taśmy,
  • rodzaju zastosowanego kleju,
  • rodzaju przekładki antyadhezyjnej tzw. linera.

Taśmy wykonane na cienkich foliach typu PP, PE czy PET są najdłuższe, nawet do kilkunastu tysięcy metrów. Im większa jest szerokość i grubość, jaką mają taśmy klejące szpulowe, tym mniejsza jest ich długość. Najkrótsze z tej kategorii są taśmy piankowe, których grubość wynosi od 1 do 3 mm. Długość taśm można jeszcze modyfikować poprzez zwiększenie całkowitej średnicy szpuli albo zastosowanie szerszych tulei.

Taśmy dwustronnie klejące na rolkach mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je na przykład w przemyśle:

  • meblarskim do produkcji oraz montażu szczeblin okiennych, listew ozdobnych i luster. Listwy meblowe są mocowane najczęściej na taśmach na szpuli z PVC z klejem poliakrylanowym,
  • opakowaniowym oraz do produkcji kopert — zwykle używane są tutaj cienkie taśmy klejące wykonane na folii lub flizelinie o gramaturze kleju nieprzekraczającej około 30 g/m2. Dzięki takim właściwościom mogą one występować w nawojach sięgających nawet do 10 000 m,
  • tworzyw sztucznych do produkcji listew przypodłogowych, wannowych i cenowych. Stosuje się tu taśmy dwustronnie klejące na szpulach krzyżowych. Te do listew cenowych mogą być na bazie pianek PE albo cienkich folii, a do listew przypodłogowych i wannowych potrzebne są taśmy o większej gramaturze kleju, pozwalające zmniejszać ewentualne nierówności powierzchni. Dodatkowo wymagają użycia kleju odpornego na wilgoć.

Taśmy na szpulach przemysłowych są także używane w budownictwie do produkcji okiennych listew dylatacyjnych. Wykorzystywane są tu taśmy z zamkniętokomórkowej pianki polietylenowej, która zapobiega nasiąkaniu wodą i zabezpiecza połączenie ościeżnicy okna z tynkiem przed: rozszerzalnością termiczną, drganiami lub wilgocią.

Sklep ABCelektro oferuje też taśmy dwustronnie klejące innych rodzajów, np. piankowe lub targowe, a także taśmy opakowaniowe i taśmy i kleje do wielu zastosowań. Zapraszamy!

close

Lista życzeń