Główna

Główna

Wyłączniki krańcowe

Ilość produktów: 370

Wyświetlanie 1-24 z 370 elementów
Wyłączniki krańcowe, Przełączniki, Czujniki • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Wyłączniki krańcowe wykorzystuje się zarówno w systemach przemysłowych, jak i w sprzętach użytku domowego. Są to urządzenia czujnikowe, które umożliwiają wykonywanie przełączeń w obwodach elektrycznych pod wpływem zmiany położenia obiektu. Wyłączniki krańcowe stanowią więc rodzaj zabezpieczenia przed przekroczeniem granicznego położenia elementu, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia maszyny, a nawet otoczenia. Z tego też względu najczęściej są montowane na wózkach maszyn oraz krańcach szyn, co powstrzymuje urządzenie przed wyjściem poza krańcową pozycję.

Wyłączniki krańcowe o długiej żywotności

Jako profesjonalny sklep elektryczny oferujemy wyłącznie rozwiązania sprawdzone pod kątem jakości. Dzięki temu nasi klienci mogą zamówić przełączniki krańcowe o długiej żywotności oraz wysokiej precyzji podczas przełączania. Jaka jest zasada działania wyłącznika krańcowego? Polega na elektromechanicznym przełączaniu położenia styku ruchomego – dochodzi do tego w wyniku kontaktu fizycznego obiektu zewnętrznego z elementem wykonawczym, który wywiera nacisk na dźwignię styku krańcowego wyłącznika. Jeśli dojdzie do obrócenia lub przemieszczenia elementu połączonego z czujnikiem krańcowym, następuje zmiana położenia styków. W zależności od konstrukcji przełącznika styki w stanie stabilnym mogą być rozwarte lub zwarte (odpowiednio NO lub NC).

Wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa – zastosowanie

Wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa dzieli się na kilka kategorii – urządzenia mechaniczne, elektromagnetyczne oraz mikrowyłączniki krańcowe, które są mniejszymi wariantami standardowych przełączników. Najczęściej stosuje się je w przemyśle jako część zabezpieczającą roboty, urządzenia montażowe, czy transportowe. Trudno wyobrazić sobie bezawaryjne działanie linii produkcyjnych bez łącznika krańcowego. Czujniki wykorzystuje się również w automatyce domowej, m.in. w bramach garażowych i wjazdowych, systemach alarmowych, czy automatycznych roletach zewnętrznych i wewnętrznych. W naszym sklepie są dostępne wyłączniki krańcowe w dobrej cenie – szczegółowe informacje na temat produktów znajdują się na stronie. Jako sklep w ramach usług zapewniamy również doradztwo przy wyborze przełącznika.

W naszej ofercie posiadamy również: łączniki krzywkowe, joysticki, potencjometry i więcej.

close

Lista życzeń