Wyłączniki krańcowe (364 produktów)

Cena

0,00 zł - 1 410,00 zł

Producent

Typ krańcówki

Rodzaj aktywatora

Materiał obudowy

Liczba styków zwiernych

Liczba styków zwiernych

Liczba styków rozwiernych

Certyfikat ATEX

Wykonanie

Blokada mechaniczna

Przełożenie

Liczba styków

Funkcja przełączająca

Główna

Główna

Wyłączniki krańcowe

Ilość produktów: 365

Wyświetlanie 1-24 z 365 elementów
Wyłączniki krańcowe, Przełączniki, Czujniki • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Wyłączniki krańcowe wykorzystuje się zarówno w systemach przemysłowych, jak i w sprzętach użytku domowego. Są to urządzenia czujnikowe, które umożliwiają wykonywanie przełączeń w obwodach elektrycznych pod wpływem zmiany położenia obiektu. Wyłączniki krańcowe stanowią więc rodzaj zabezpieczenia przed przekroczeniem granicznego położenia elementu, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia maszyny, a nawet otoczenia. Z tego też względu najczęściej są montowane na wózkach maszyn oraz krańcach szyn, co powstrzymuje urządzenie przed wyjściem poza krańcową pozycję.

Wyłączniki krańcowe o długiej żywotności

Jako profesjonalny sklep elektryczny oferujemy wyłącznie rozwiązania sprawdzone pod kątem jakości. Dzięki temu nasi klienci mogą zamówić przełączniki krańcowe o długiej żywotności oraz wysokiej precyzji podczas przełączania. Jaka jest zasada działania wyłącznika krańcowego? Polega na elektromechanicznym przełączaniu położenia styku ruchomego – dochodzi do tego w wyniku kontaktu fizycznego obiektu zewnętrznego z elementem wykonawczym, który wywiera nacisk na dźwignię styku krańcowego wyłącznika. Jeśli dojdzie do obrócenia lub przemieszczenia elementu połączonego z czujnikiem krańcowym, następuje zmiana położenia styków. W zależności od konstrukcji przełącznika styki w stanie stabilnym mogą być rozwarte lub zwarte (odpowiednio NO lub NC).

Wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa – zastosowanie

Wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa dzieli się na kilka kategorii – urządzenia mechaniczne, elektromagnetyczne oraz mikrowyłączniki krańcowe, które są mniejszymi wariantami standardowych przełączników. Najczęściej stosuje się je w przemyśle jako część zabezpieczającą roboty, urządzenia montażowe, czy transportowe. Trudno wyobrazić sobie bezawaryjne działanie linii produkcyjnych bez łącznika krańcowego. Czujniki wykorzystuje się również w automatyce domowej, m.in. w bramach garażowych i wjazdowych, systemach alarmowych, czy automatycznych roletach zewnętrznych i wewnętrznych. W naszym sklepie są dostępne wyłączniki krańcowe w dobrej cenie – szczegółowe informacje na temat produktów znajdują się na stronie. Jako sklep w ramach usług zapewniamy również doradztwo przy wyborze przełącznika.

W naszej ofercie posiadamy również: łączniki krzywkowe, joysticki, potencjometry i więcej.

close

Lista życzeń