Główna

Główna

Termostaty

Ilość produktów: 5

Wyświetlanie 1-5 z 5 elementów
Termostaty Elektryczne i Cyfrowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Termostaty  służą do regulowania temperatury w pomieszczeniach lub innych systemach grzewczych i chłodzących. Są wyposażone w czujnik, który mierzy temperaturę otoczenia i na tej podstawie urządzenie podejmuje decyzję o włączeniu lub wyłączeniu systemu grzewczego, lub chłodzącego.

Termostaty — rodzaje urządzeń

Termostat to regulator temperatury, który nie tylko pozwala na utrzymanie jej żądanego poziomu, ale i ułatwia optymalizację zużycia energii. Ze względu na stopień zaawansowania technologicznego można wyróżnić termostaty analogowe lub elektroniczne.

Te pierwsze to najprostsze i najtańsze modele, zwykle wyposażone w suwak lub pokrętło do ustawienia temperatury. Termostaty elektroniczne natomiast to bardziej zaawansowane urządzenia, które wykorzystują do mierzenia temperatury czujniki elektroniczne, takie jak termistory lub termopary. Mają zwykle cyfrowe wyświetlacze, na których można odczytać aktualną temperaturę w pomieszczeniu oraz temperaturę zadawaną. Użytkownik może precyzyjnie regulować temperaturę za pomocą przycisków albo pokrętła.

Niektóre termostaty cyfrowe posiadają funkcję programowania, która pozwala na ustawienie określonego harmonogramu temperatury w ciągu dnia lub tygodnia i znaczną oszczędność energii. Urządzenia te w zależności od modelu umożliwiają również odczytanie na wyświetlaczu dodatkowych informacji, takich jak wilgotność powietrza, stężenie dwutlenku węgla, a nawet prognoza pogody.

Termostaty mogą różnić się też przeznaczeniem, np. termostat grzejnikowy, termostat pokojowy, termostaty domowe czy termostaty czasowe.

Jakie korzyści daje stosowanie termostatów?

Stosowanie termostatów w systemach grzewczych i chłodzących ma wiele zalet:

  • kontrolowanie temperatury pozwala na zmniejszenie kosztów energii i zaoszczędzenie pieniędzy,
  • regulacja temperatury w pomieszczeniach zapewnia komfort cieplny ich użytkownikom, 
  • automatyczne dostosowywanie temperatury na podstawie preferencji użytkowników i warunki pogodowe,
  • odpowiednie ustawienie temperatury pozwala na zwiększenie wydajności systemów grzewczych i chłodzących.
  • zmniejszenie zużycia energii, dzięki termostatom przyczynia się do ochrony środowiska i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Nasz sklep elektryczny oferuje również inne urządzenia do pomiarów i kontroli, np. rejestratory temperatury i wilgoci czy urządzenia, dzięki którym możliwa jest kontrola temperatury w szafach. Więcej z nich można znaleźć w zakładce — temperatura. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

    
 

close

Lista życzeń