Liniowe systemy pomiarowe (162 produktów)

Cena

105,00 zł - 13 830,00 zł

Dostępność

Typ produktu

Metoda pomiaru

Rozdzielczość [µm]

Interfejs

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Liniowe systemy pomiarowe

Ilość produktów: 162

Wyświetlanie 1-24 z 162 elementów
Enkodery Liniowe, Systemy Pomiarowe i Czujniki • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Stosowane w wielu branżach i gałęziach przemysłu enkodery liniowe służą do bezkontaktowych i precyzyjnych pomiarów w czasie rzeczywistym. Dobór metody pomiaru uzależnia się od rozdzielczości, dokładności i zakresu ruchu, a także interfejsu wskaźnika pozycji lub sterownika PLC. Jako dobrze zaopatrzony sklep elektryczny oferujemy wysokiej klasy enkodery liniowe producenta Kübler, który specjalizuje się w produkcji enkoderów właśnie. W przypadku wątpliwości, który model wybrać, zapraszamy do kontaktu. Jako sklep internetowy od lat doradzamy naszym klientom najlepsze dla nich rozwiązania w korzystnych cenach.

Jak działają enkodery liniowe?

Czujniki liniowe odpowiadają za rejestrację ruchu liniowego w maszynach lub narzędziach – parametry urządzenia oraz jego instalacja zależą od wymagań danej aplikacji. Enkodery tego typu składają się z głowicy pomiarowej zawierającej sensor magnetyczny oraz taśmy magnetycznej, na której naprzemiennie znajdują się bieguny N i S. Głowica przemieszczając się względem taśmy, generuje sygnał elektryczny odpowiadający aktualnej pozycji i prędkości posuwu – sygnał przyjmuje postać sinusoidy. Enkodery linkowe wymagają takich samych wejść enkoderowych, jak ma to miejsce w przypadku enkoderów obrotowych.

Liniowe systemy pomiarowe dostępne w naszym sklepie internetowym są dokładnie opisane, co ułatwia dopasowanie produktu do wymogów aplikacji. Urządzenia można zamówić w dobrych cenach, a przy dłuższej współpracy z ABCelektro istnieje możliwość negocjacji cen.

Gdzie znajdują zastosowanie czujniki liniowe?

Dzięki swej konstrukcji enkoder linkowy  jest urządzeniem o szerokim zastosowaniu. Czujniki wykorzystuje się m.in. do kontroli wózków w magazynach, w systemach wysokiego składowania, pozycjonowaniu w maszynach CNC, cięciu materiału laserem, czy określania pozycji kabiny w szybie dźwigu osobowego oraz długości nawiniętego materiału. Enkodery liniowe są dostępne z wyjściem SSI, BiSS, Modbus oraz analogowym, co pozwala wybrać urządzenie precyzyjne dopasowane do specyfiki danej aplikacji. Maksymalny stopień ochrony wynosi IP69K, co gwarantuje bezawaryjną pracę czujnika liniowego nawet w najbardziej wymagających warunkach.

W naszej ofercie enkoderów obrotowych posiadamy również: inklinometry i pierścienie ślizgowe.

close

Lista życzeń