Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Termometry i Czujniki Bimetaliczne • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Termometry bimetaliczne to mierniki temperatury funkcjonujące przy wykorzystaniu zasady różnej rozszerzalności metali w zależności od zmian temperatury. Nasz sklep elektryczny oferuje w tej kategorii między innymi praktyczny termometr na podczerwień marki Testboy.

Termometry bimetaliczne — działanie i rodzaje

Czujniki bimetaliczne składają się z dwóch pasków metalowych, które posiadają inne współczynniki rozszerzalności cieplnej. Są one trwałe ze sobą połączone, tworząc jeden pasek. Gdy temperatura się zmienia, każdy rodzaj metalu rozszerza się w różnym stopniu, odkształcając mechanicznie pasek bimetalowy. Deformacja ta może być wykrywana w ruchu obrotowym, gdy system pomiarowy działa w formie spiralnej albo spiralnej rurki. Jest on przenoszony na wskazówkę termometru przy pomocy wałka wskazówkowego, umożliwiając pomiar temperatury. Najpopularniejsze są termometry bimetaliczne tarczowe, w których obrót osi bimetalu przenoszony jest na wskazówkę i wyznacza temperaturę na tarczy.

Występują też termometry elektryczne, takie jak dostępne u nas urządzenie na podczerwień, które pozwala na zdalny pomiar temperatury obiektów przy pomocy wbudowanego celownika laserowego. Do jego zalet można zaliczyć czytelny wskaźnik cyfrowy z opcją podświetlenia, prostą obsługę, ergonomiczną formę pistoletu czy automatyczne zapamiętywanie wyników pomiaru. Przy jego pomocy można bezpiecznie, bezdotykową sondą dokonać pomiaru nawet w obiektach pod napięciem lub w agresywnym środowisku.

Tego rodzaju termometry bimetaliczne znajdują zastosowanie, np.: w lakiernictwie, energetyce cieplnej, elektryce, motoryzacji czy przemyśle chemicznym, elektronicznym, tekstylnym, drzewnym lub spożywczym.

Czujniki bimetaliczne to tylko część z naszej bogatej oferty urządzeń pomiarowo-kontrolnych. Można u nas znaleźć również: pirometry, zadajniki i kalibratory czy urządzenia, dzięki którym możliwa jest kontrola temperatury w szafach, Zapraszamy do zapoznania się z całością naszego asortymentu!

close

Lista życzeń