Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Amperomierze analogowe

Ilość produktów: 128

Wyświetlanie 1-24 z 128 elementów
Amperomierze Analogowe Prądu Stałego, Wskazówkowe, Wychyłkowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Amperomierze analogowe służą do pomiaru i wyświetlania prądu w obwodzie. Ich charakterystyczną cechą jest to, że w działaniu wykorzystują ruch wskazówki przesuwającej się po podziałce, naniesionej i umieszczonej wewnątrz urządzenia. Są one wyrażone we właściwej do wykonywanych pomiarów skali. Miejsce zatrzymania się wskazówki oznacza zmierzoną wartość. Sklep internetowy ABCelektro ma w ofercie amperomierze wskazówkowe, wychyłowe od znanego polskiego producenta mierników prądu analogowych i cyfrowych, firmy Era-Gost.

Amperomierze analogowe – zastosowanie

Amperomierze analogowe prądu stałego określają, czy w przewodach elektrycznych występują równe obciążenia. Zbyt wysokie natężenie prądu może być spowodowane zwarciem, wadliwym elementem sieci lub nieplanowanym uziemieniem. Z kolei niski przepływ świadczy o wysokiej odporności albo słabym przepływie obwodowym.

Amperomierze tablicowe prądu stałego mogą być używane w wielu zastosowaniach przemysłowych. Jak sama nazwa wskazuje, podają przepływ prądu w amperach. Poziom jego natężenia jest wyświetlany za pomocą skali analogowej. Prąd może być przedstawiany jako przepływ lub jako ciągłość.

Amperomierze analogowe – działanie

Sposób pracy amperomierzy analogowych różni się znacząco od cyfrowych. Charakterystyczne dla nich jest ciągłe wskazywanie zmierzonej wartości. W miernikach tych można wyróżnić układ oraz mechanizm pomiarowy składający się z części ruchomej i nieruchomej. Sam układ przekształca mierzoną wielkość w wartość, która wpływa na mechanizm pomiarowy, powodując przesunięcie się wskazówki na odpowiednią wartość podziałki.

Urządzenia różnią się znamionowymi wartościami zakresów pomiarowych, np. amperomierz 15 lub 30 mA.

Amperomierze analogowe dostępne w naszej ofercie są zróżnicowane pod względem parametrów, dlatego zapewniamy fachową pomoc w doborze produktu dostosowanego do potrzeb. Nasz sklep elektryczny posiada bogaty asortyment z zakresu instalacji elektrycznych i miernictwa pomiarowego.

close

Lista życzeń