Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Interfejs
Kick Start
Moduł oszczędzania energii
Połączenie w wewnętrzny trójkąt
Standardowa prądowa zdolność rozruchowa
Wysokość [mm]
Szerokość [mm]
Stopień ochrony (IP)
Liczba faz
Długość [mm]
Masa [kg]
Rodzaj napięcia sterowania
Zakres temperatury [°C]
Znamionowe napięcie sterowania Us dla DC [V]
Znamionowe napięcie sterowania Us dla AC 50 Hz [V]
Znamionowa moc silnika trójfazowego, podłączenie standardowe, przy 230 V [kW]
Znamionowa moc silnika trójfazowego, podłączenie standardowe, przy 400 V [kW]
Znamionowy prąd pracy Ie przy temperaturze otoczenia 40°C [A]
Znamionowe napięcie pracy Ue [V]
Znamionowe napięcie sterowania Us dla AC 60 Hz [V]
Czas rozruchu [s]
Czas zatrzymania [s]
Napięcie rozruchu [%]
Liczba rozruchów [starty/godzinę]
Wbudowany stycznik (Bypass)
Częstotliwość znamionowa [Hz]
Wbudowane zabezpieczenie przeciążeniowe silnika
Dostępność
Producent
Seria
Kategoria:

Softstarty

Znaleziono
39
/ 3
Znaleziono
39
/ 3

Softstarty

Soft Start (lub softstart) to urządzenie, które ułatwia odpowiedni rozruch silnikom elektrycznym. Układ łagodnego rozruchu ogranicza udar prądowy w czasie włączania urządzenia elektrycznego, co znacznie wpływa na oszczędność energii. Softstart zapewnia prawidłowe funkcjonowanie sprzętów podłączonych do prądu oraz mniejsze zużycie silników, co przedłuża żywotność urządzeń. Schemat Soft Start jest bardzo prosty – stopniowo podnosi napięcie od początkowej do pełnej wartości. 
W naszym sklepie posiadamy modele soft start doświadczonej i znanej na rynku europejskim marki F&F w konkurencyjnych cenach. Wśród nich znajduje się softstarter do lamp dostępny w różnych wariantach. Polecamy pozostałą aparaturę elektryczną, która ułatwi zarządzanie energią. Oferujemy kompletną elektronikę potrzebną do montażu.

Co cechuje urządzenia softstart?

Urządzenia softstart pozwalają niwelować naprężenia elektryczne i mechaniczne, jakie powstają podczas uruchamiania silnika. To właśnie w ten sposób zapobiegają awariom, a także zbyt szybkiemu zużywaniu się części mechanicznych silnika. Soft Start, dzięki specyfice działania zapewnia płynny, łagodny rozruch różnego rodzaju silników. W naszej ofercie dostępne są softstartery przeznaczone do instalacji w silnikach trójfazowych. Sposród oferowanych rozwiązań możesz wybrać softstarter o mocy m.in. 11kw,  15kW, 22kW.

Soft Start to urządzenia w atrakcyjnej cenie, które nie tylko stanowią skuteczne zabezpieczenie silnika, ale także umożliwiają szybki i łatwy montaż oraz cechują się niedużymi gabarytami i wagą. Dzięki temu możliwy jest ich montaż nawet tam, gdzie miejsca nie ma zbyt wiele. Urządzenia typu softstart cechuje także możliwość szerokiego zastosowania, m.in. w elektronarzędziach, wentylatorach, pompach o różnej mocy.

Więcej informacji o specyfikacji oraz zasadach działania Soft Start znajduje się w dokładnych opisach produktu. Poznaj specyfikę urządzeń i wybierz rozwiązanie dla siebie.

Sprawdź także układy rozruchowe gwiazda-trójkąt.