Enkodery absolutne jednoobrotowe (154 produktów)

Rodzaj wałka do enkodera

Średnica wału lub otworu

Przyłącze

Interfejs

Kołnierz

Pozycja przewodu lub złącza

Długość przewodu podłączeniowego [m]

Format sygnału wyjściowego

Rozdzielczość ST (kątowa)

Rozdzielczość MT (licznik obrotów)

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Enkodery absolutne jednoobrotowe

Ilość produktów: 154

Wyświetlanie 1-24 z 154 elementów
Enkodery, Absolutne Jednoobrotowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Enkoder absolutny jednoobrotowy umożliwia pomiar pozycji w zakresie od 0° do 360° – do każdej pozycji kątowej przypisuje się zakodowaną wartość pozycji, która umożliwia rejestrację pozycji absolutnej. Urządzenia tego typu stosuje się w maszynach budowlanych, sprzętach pracujących pod wodą, czy instalacjach wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Co ważne, enkoder absolutny jednoobrotowy zapewnia dostęp o informacji na temat pozycji kątowej nawet po odłączeniu od napięcia zasilającego. Jako internetowy sklep elektryczny zapewniamy dostęp do wysokiej klasy produktów z kategorii enkoderów obrotowych.

Enkoder absolutny jednoobrotowy a enkoder wieloobrotowy

Enkodery absolutne jednoobrotowe różnią się od wieloobrotowych między innymi ceną, co wynika z zakresu funkcjonalności. Enkodery jednoobrotowe określają pozycję osi na podstawie odczytu kodu cyfrowego z tarczy, natomiast w wieloobrotowych znajduje się dodatkowa przekładnia zębata, która umożliwia mierzenie pozycji kątowej w zakresie powyżej 360⁰. Jeśli natomiast oś enkodera jednoobrotowego wykona więcej niż jeden obrót, użytkownik nie pozna liczby wykonanych obrotów. Dostępne w naszym sklepie internetowym enkodery absolutne jednoobrotowe zapewniają precyzyjny pomiar.

Enkodery absolutne jednoobrotowe – zastosowanie

Pomiar jednoobrotowy znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, liniach produkcyjnych, maszynach budowlanych, a także urządzeniach pracujących pod wodą. Enkodery absolutne jednoobrotowe sprawdzą się w trudnych warunkach przemysłowych, dzięki wytrzymałej obudowie oraz odporności na drgania i wstrząsy. Znajdujące się w naszym sklepie internetowym produkty służą do długotrwałej pracy i podobnie jak inne komponenty automatyki przemysłowej mają dobrą cenę. Jako specjaliści w tym zakresie zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze enkodera absolutnego, co umożliwia dobór optymalnej rozdzielczości i zapewnia precyzję pomiaru.

close

Lista życzeń