Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Cechy
Cechy szczególne
Format sygnału wyjściowego
Interfejs
Kołnierz
Kraj pochodzenia
Materiał opony przewodu
Opcje na żądanie
Podłączenie
Pozycja przewodu lub złącza
Przyłącze
Rozdzielczość MT (licznik obrotów)
Rozdzielczość ST (kątowa)
Średnica wału lub otworu
Warianty interfejsu
Warianty przyłącza
Warianty rozdzielczości
Warianty zasilania
Wykonanie
Zasada działania
Rodzaj napięcia
Stopień ochrony (IP)
Zakres temperatury pracy [°C]
Napięcie zasilania [V]
Masa [kg]
Do stref zagrożonych wybuchem gazu
Długość przewodu podłączeniowego [m]
Rodzaj wałka do enkodera
Prędkość obrotowa [RPM]
Warianty mocowania [mm]
Dostępność
Producent
Seria
Kategoria:

Enkodery absolutne

Znaleziono
278
/ 19
Znaleziono
278
/ 19

Enkodery absolutne

Enkoder absolutny daje gwarancję, że pozycja kątowa będzie zapamiętana nawet po odłączeniu zasilania. Jako sklep elektryczny oferujemy wyłącznie sprawdzone komponenty automatyki przemysłowej, dzięki czemu klienci mają pewność, że wybierają enkodery absolutne o wysokiej trwałości. Urządzenia te znajdują zastosowanie w pozycjonowaniu wysięgników, systemach składowania, precyzyjnym pozycjonowaniu w robotyce, a także w ustalaniu pozycji suwnicy, czy kabiny. Enkoder absolutny różni się od inkrementalnego tym, że do każdego przyrostu kąta jest przypisana jednoznaczna wartość kodowa.

Enkoder absolutny – zasada działania urządzenia

Enkoder absolutny zapamiętuje aktualną pozycję nie tylko w momencie, gdy zasilanie jest włączone, ale również po jego odłączeniu, co ułatwia określenie dokładnej pozycji natychmiast po ponownym uruchomieniu zasilania. Zasada działania urządzenia jest stosunkowo prosta – polega na skanowaniu pozycji tarczy kodowej w czujniku, a każda pozycja kątowa w układzie ma przypisaną wartość kodową.

Enkodery absolutne dostępne w naszym sklepie internetowym wykorzystuje się do pomiaru kąta lub przesunięcia, dlatego ważnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę przy zakupie, jest rozdzielczość. Im wyższa, tym dokładniejszy pomiar cyfrowego przetwornika kąta obrotu. Dobrze uwzględnić także prędkość transmisji danych oraz rozmiar enkodera absolutnego. Jego cena będzie zależała od wszystkich tych parametrów.

Rodzaje enkoderów absolutnych

Enkodery absolutne dzieli się na urządzenia jednoobrotowe i wieloobrotowe. Enkodery jednoobrotowe rozróżniają pozycję kątową w ramach jednego pełnego obrotu, a więc od 0° do 360°, natomiast wieloobrotowe pozwalają uzyskać informacje o większej liczbie wykonanych obrotów. Takie urządzenia mają wbudowaną przekładnię, która może być mechaniczna, optyczna lub mechaniczna. W przypadku wątpliwości, który enkoder liniowy absolutny ze sklepu ABCelektro wybrać, zapraszamy do kontaktu. Pomagamy klientom dobierać najlepsze rozwiązania, dzięki czemu mogą liczyć na wysoką precyzję pomiaru.