Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Cechy
Format sygnału wyjściowego
Interfejs
Kołnierz
Kraj pochodzenia
Materiał opony przewodu
Opcje na żądanie
Podłączenie
Pozycja przewodu lub złącza
Przyłącze
Rozdzielczość MT (licznik obrotów)
Rozdzielczość ST (kątowa)
Średnica wału lub otworu
Warianty interfejsu
Warianty przyłącza
Warianty rozdzielczości
Warianty zasilania
Wykonanie
Zasada działania
Rodzaj napięcia
Stopień ochrony (IP)
Zakres temperatury pracy [°C]
Napięcie zasilania [V]
Masa [kg]
Do stref zagrożonych wybuchem gazu
Do stref zagrożonych wybuchem pyłu
Długość przewodu podłączeniowego [m]
Rodzaj wałka do enkodera
Prędkość obrotowa [RPM]
Warianty mocowania [mm]
Dostępność
Producent
Seria
Kategoria:

Enkodery absolutne wieloobrotowe

Znaleziono
140
/ 10
Znaleziono
140
/ 10

Enkodery absolutne wieloobrotowe

Enkodery absolutne wieloobrotowe umożliwiają wykrywanie pozycji w zakresie wielu obrotów – w przeciwieństwie do jednoobrotowych odpowiedników, rejestrowana jest liczba obrotów. Informacja o aktualnej pozycji będzie dostępna nawet po odłączeniu enkodera od zasilania. Jako sklep elektryczny z wieloletnim doświadczeniem w branży oferujemy wyłącznie enkodery absolutne wieloobrotowe wysokiej klasy, przeznaczone do długoterminowego, bezpiecznego użytku. Cena, ze względu na wypracowane przez lata kontakty z dostawcami, nadal pozostają konkurencyjne.

Enkoder absolutny wieloobrotowy – zasada działania

Enkodery absolutne wieloobrotowe znajdują zastosowanie wówczas, gdy konieczne jest rozpoznawanie większej ilości obrotów, za co odpowiada system przekładni. Przekładnia wbudowana w urządzenie może być mechaniczna, optyczna (wówczas enkoder posiada dodatkową baterię) bądź magnetyczna (dodatkowym źródłem energii jest cewka Wieganda). Enkoder absolutny wieloobrotowy generuje sygnał kodowy, który jest unikalny dla danej pozycji kątowej wału oraz liczby wykonanych obrotów. Urządzenia mogą się różnić między sobą ze względu na dodatkowe cechy, uwzględniające specyfikę środowiska pracy. Enkoder mogą mieć więc wysoki stopień ochrony, certyfikat ATEX, czy dodatkowe powłoki ochronne.

Zamów enkodery absolutne wieloobrotowe w sprawdzonym sklepie elektrycznym

Zamawiając enkodery absolutne wieloobrotowe, warto postawić na sprawdzony sklep internetowy, w którym można liczyć nie tylko na dobre ceny, ale również wsparcie obsługi. ABCelektro to zaufany dostawca elementów automatyki przemysłowej – doskonale znamy potrzeby branży i pomagamy klientom w doborze optymalnych rozwiązań. Jako sklep internetowy, podpowiadamy m.in., jaka rozdzielczość enkodera absolutnego wieloobrotowego będzie najlepsza, dzięki czemu jakość pozyskanych danych będzie satysfakcjonująca. Jednocześnie gwarantujemy, że wieloobrotowe enkodery absolutne są urządzeniami wysokiej klasy od uznanych w branży producentów.