Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Cechy
Cechy szczególne
Format sygnału wyjściowego
Interfejs
Kołnierz
Kraj pochodzenia
Materiał opony przewodu
Opcje na żądanie
Podłączenie
Pozycja przewodu lub złącza
Przyłącze
Rozdzielczość ST (kątowa)
Średnica wału lub otworu
Warianty interfejsu
Warianty przyłącza
Warianty rozdzielczości
Warianty zasilania
Wykonanie
Zasada działania
Rodzaj napięcia
Stopień ochrony (IP)
Zakres temperatury pracy [°C]
Napięcie zasilania [V]
Masa [kg]
Do stref zagrożonych wybuchem gazu
Długość przewodu podłączeniowego [m]
Rodzaj wałka do enkodera
Prędkość obrotowa [RPM]
Warianty rozmiaru [mm]
Warianty mocowania [mm]
Dostępność
Producent
Seria
Kategoria:

Enkodery Absolutne Jednoobrotowe

Enkodery absolutne jednoobrotowe
Znaleziono
138
/ 10
Znaleziono
138
/ 10

Enkodery absolutne jednoobrotowe

Enkoder absolutny jednoobrotowy umożliwia pomiar pozycji w zakresie od 0° do 360° – do każdej pozycji kątowej przypisuje się zakodowaną wartość pozycji, która umożliwia rejestrację pozycji absolutnej. Urządzenia tego typu stosuje się w maszynach budowlanych, sprzętach pracujących pod wodą, czy instalacjach wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Co ważne, enkoder absolutny jednoobrotowy zapewnia dostęp o informacji na temat pozycji kątowej nawet po odłączeniu od napięcia zasilającego. Jako internetowy sklep elektryczny zapewniamy dostęp do wysokiej klasy produktów z tej kategorii.

Enkoder absolutny jednoobrotowy a wieloobrotowy

Enkodery absolutne jednoobrotowe różnią się od wieloobrotowych między innymi ceną, co wynika z zakresu funkcjonalności. Enkodery jednoobrotowe określają pozycję osi na podstawie odczytu kodu cyfrowego z tarczy, natomiast w wieloobrotowych znajduje się dodatkowa przekładnia zębata, która umożliwia mierzenie pozycji kątowej w zakresie powyżej 360⁰. Jeśli natomiast oś enkodera jednoobrotowego wykona więcej niż jeden obrót, użytkownik nie pozna liczby wykonanych obrotów. Dostępne w naszym sklepie internetowym enkodery absolutne jednoobrotowe zapewniają precyzyjny pomiar.

Enkodery absolutne jednoobrotowe – zastosowanie

Pomiar jednoobrotowy znajduje zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, liniach produkcyjnych, maszynach budowlanych, a także urządzeniach pracujących pod wodą. Enkodery absolutne jednoobrotowe sprawdzą się w trudnych warunkach przemysłowych, dzięki wytrzymałej obudowie oraz odporności na drgania i wstrząsy. Znajdujące się w naszym sklepie internetowym produkty służą do długotrwałej pracy i podobnie jak inne komponenty automatyki przemysłowej mają dobrą cenę. Jako specjaliści w tym zakresie zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze enkodera, co umożliwia dobór optymalnej rozdzielczości i zapewnia precyzję pomiaru.