Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Długość obudowy
Funkcja wyjścia
Histereza
Kierunek detekcji
Konstrukcja
Materiał obudowy
Pobór prądu
Powtarzalność
Rodzaj materiału obudowy
Rodzaj przewodu
Rodzaj wyjścia
Rodzaj zasilania
Strefa ATEX
Układ wyjścia
Wskaźniki LED
Zabezpieczenie przed zwarciem na wyjściu
Rodzaj napięcia
Stopień ochrony (IP)
Zakres temperatury pracy [°C]
Rodzaj połączenia elektrycznego
Masa [g]
Zakres napięcia zasilającego [V]
Długość przewodu podłączeniowego [m]
Szerokość czujnika [mm]
Średnica czujnika [mm]
Mechaniczne umocowanie czujnika
Strefa działania [mm]
Częstotliwość przełączania [Hz]
Maksymalny prąd obciążenia [mA]
Spadek napięcia na wyjściu [V]
Dostępność
Producent
Seria
Kategoria:

Czujniki indukcyjne bezpieczeństwa i jednostki sterujące bezpieczeństwa

Czujniki indukcyjne zbliżeniowe
Znaleziono
1447
/ 97
Znaleziono
1447
/ 97

Czujniki indukcyjne zbliżeniowe

Czujniki zbliżeniowe są jednym z podstawowych rozwiązań stosowanych w aplikacjach w przemysłowych, ale także w urządzeniach domowych. Sensory wykrywają obiekty metalowe, a zasięg ich działania zależy od metalu wykorzystanego do produkcji obiektu. Czujniki zbliżeniowe do dzisiaj należą do najczęściej stosowanych elementów w układach automatyki, a jako sklep elektryczny z rozbudowanym asortymentem zapewniamy szeroki wybór tych produktów. Naszym klientom pomagamy dopasować sensor indukcyjny zbliżeniowy do danej aplikacji, aby maksymalnie wykorzystać jego funkcjonalność.

Jak działają czujniki zbliżeniowe indukcyjne?

Czujniki zbliżeniowe mają różne zasady działania – te indukcyjne wytwarzają prąd zmienny za pomocą oscylatora. Prąd ten przechodzi następnie przez cewkę, jednocześnie wytwarzając pole magnetyczne. Umiejscowienie aktywnej powierzchni czujnika zależy od kierunku montażu cewki. W momencie pojawienia się metalowego obiektu w polu detekcji sensora, generowane jest pole magnetyczne – działające w przeciwnym kierunku do pola wytworzonego przez cewkę.

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe pracują przy napięciu przemiennym AC lub stałym DC. Wyjście sensora może być normalnie otwarte (NO) lub normalnie zamknięte (NC).

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe – zastosowanie

Czujnik indukcyjny zbliżeniowy jest jednym z elementów, bez których nie można mówić o automatyce przemysłowej i domowej. Wykorzystuje się go do bezkontaktowego wykrywania metalowych obiektów – najczęściej celem jest kontrola położenia, przemieszczenia i poziomu. Czujniki indukcyjne zbliżeniowe stosuje się m.in. do:

  • kontroli obecności kapsli na butelkach,
  • pozycjonowania elementów części maszyn,
  • kontroli grubości blachy,
  • pomiaru prędkości.

To tylko kilka przykładów tego, jak można wykorzystać czujniki indukcyjne zbliżeniowe zamówione w naszym sklepie internetowym. Kluczowy jest jednak dobór sensora do aplikacji. Indukcyjny czujnik zbliżeniowy musi mieć bowiem określone parametry, które zapewnią prawidłową pracę elementu w danych warunkach. Cena urządzenia nie powinna być najważniejsza – istotna jest precyzja działania i żywotność produktu. W ABCelektro są dostępne najlepsze czujniki indukcyjne zbliżeniowe.