Czujniki indukc. zbliżeniowe (1176 produktów)

Brand

Konstrukcja

Materiał obudowy

Szerokość czujnika [mm]

Wysokość czujnika [mm]

Długość czujnika [mm]

Średnica czujnika [mm]

Zakres napięcia zasilającego [V]

Rodzaj napięcia

Strefa działania [mm]

Układ wyjścia

Rodzaj wyjścia

Rodzaj połączenia elektrycznego

Kierunek detekcji

Główna

Główna

Czujniki indukcyjne zbliżeniowe

Ilość produktów: 1178

Wyświetlanie 1-24 z 1178 elementów
Czujniki Zbliżeniowe Indukcyjne | Sensory | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Czujniki zbliżeniowe są jednym z podstawowych rozwiązań stosowanych w aplikacjach w przemysłowych, ale także w urządzeniach domowych. Sensory wykrywają obiekty metalowe, a zasięg ich działania zależy od metalu wykorzystanego do produkcji obiektu. Czujniki zbliżeniowe do dzisiaj należą do najczęściej stosowanych elementów w układach automatyki, a jako sklep elektryczny z rozbudowanym asortymentem zapewniamy szeroki wybór tych produktów. Naszym klientom pomagamy dopasować sensor indukcyjny zbliżeniowy do danej aplikacji, aby maksymalnie wykorzystać jego funkcjonalność.

Jak działają czujniki zbliżeniowe indukcyjne?

Czujniki zbliżeniowe mają różne zasady działania – te indukcyjne wytwarzają prąd zmienny za pomocą oscylatora. Prąd ten przechodzi następnie przez cewkę, jednocześnie wytwarzając pole magnetyczne. Umiejscowienie aktywnej powierzchni czujnika zależy od kierunku montażu cewki. W momencie pojawienia się metalowego obiektu w polu detekcji sensora, generowane jest pole magnetyczne – działające w przeciwnym kierunku do pola wytworzonego przez cewkę.

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe pracują przy napięciu przemiennym AC lub stałym DC. Wyjście sensora może być normalnie otwarte (NO) lub normalnie zamknięte (NC).

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe – zastosowanie

Czujnik indukcyjny zbliżeniowy jest jednym z elementów, bez których nie można mówić o automatyce przemysłowej i domowej. Wykorzystuje się go do bezkontaktowego wykrywania metalowych obiektów – najczęściej celem jest kontrola położenia, przemieszczenia i poziomu. Czujniki indukcyjne zbliżeniowe stosuje się m.in. do:

  • kontroli obecności kapsli na butelkach,
  • pozycjonowania elementów części maszyn,
  • kontroli grubości blachy,
  • pomiaru prędkości.

To tylko kilka przykładów tego, jak można wykorzystać czujniki indukcyjne zbliżeniowe zamówione w naszym sklepie internetowym. Kluczowy jest jednak dobór sensora do aplikacji. Indukcyjny czujnik zbliżeniowy musi mieć bowiem określone parametry, które zapewnią prawidłową pracę elementu w danych warunkach. Cena urządzenia nie powinna być najważniejsza – istotna jest precyzja działania i żywotność produktu. W ABCelektro są dostępne najlepsze czujniki indukcyjne zbliżeniowe.

W naszej ofercie posiadamy również czujniki indukcyjne takie jak: czujniki indukcyjne bezpieczeństwa i czujniki indukcyjne ruchu.

close

Lista życzeń