Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Histereza
Kierunek detekcji
Konstrukcja
Materiał obudowy
Pobór prądu
Powtarzalność
Rodzaj materiału obudowy
Rodzaj wyjścia
Rodzaj zasilania
Strefa ATEX
Układ wyjścia
Wskaźniki LED
Rodzaj napięcia
Stopień ochrony (IP)
Zakres temperatury pracy [°C]
Rodzaj połączenia elektrycznego
Masa [g]
Zakres napięcia zasilającego [V]
Mechaniczne umocowanie czujnika
Strefa działania [mm]
Częstotliwość przełączania [Hz]
Dostępność
Producent
Seria
Materiał obudowy
Rodzaj funkcji przełączania
Mechaniczne umocowanie czujnika
Długość czujnika [mm]
Sposób łączenia na wyjściu
Rodzaj napięcia
Strefa działania [mm]
Rodzaj połączenia elektrycznego
Rodzaj konstrukcji obudowy
Kategoria:

Czujniki indukcyjne i zbliżeniowe na indukcję

Czujniki indukcyjne
Znaleziono
3216
/ 215
Znaleziono
3216
/ 215

Czujniki indukcyjne

Powszechnie wykorzystywane w automatyce przemysłowej, czujniki indukcyjne umożliwiają precyzyjne i bezdotykowe określanie położenia ruchomych części maszyn i urządzeń. Jest to najpopularniejsza odmiana czujników zbliżeniowych, które są dostępne zarówno w standardowym, jak i specjalnym wykonaniu. Sklep elektryczny ABCelektro oferuje nowoczesne czujniki indukcyjne wyposażone m.in. w takie rozwiązania jak funkcja bezpośredniego podłączenia do sieci. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać sensor indukcyjny precyzyjnie dopasowany do zapotrzebowania.

Jak działają czujniki indukcyjne?

Czujniki zbliżeniowe indukcyjne wykrywają obiekty metalowe, które znajdują się w strefie ich działania – dzieje się to, gdy obiekty wchodzą w zmienne pole elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości. Strefa działania czujnika indukcyjnego zależy od rozmiaru obudowy i może sięgać nawet kilkudziesięciu mm. Urządzenia pracują przy napięciu stałym DC lub przemiennym AC i są podłączane do sterowników, liczników bądź układów przekaźnikowych. Ich zadaniem jest zliczanie elementów, obrotów, a także pozycjonowanie i kontrolowanie ruchomych części. Indukcyjne czujniki zbliżeniowe posiadają również wysoki stopień ochrony IP67, dzięki czemu są w stanie pracować nawet w wymagających warunkach – są odporne na zapylenie oraz wilgoć.

Zastosowanie czujników indukcyjnych w automatyce przemysłowej

Sensor indukcyjny znajduje zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w systemach bezpieczeństwa. Czujniki wykorzystuje się w budowie maszyn oraz urządzeń, co pozwala kontrolować drgania i zmiany położeń. W zależności od napięcia zasilania, spadków napięcia oraz wydajności komponentów, czujniki indukcyjne można łączyć szeregowo lub równolegle. Cena czujników w ABCelektro jest przystępna – jako sklep internetowy stawiamy na konkurencyjne ceny i atrakcyjne warunki płatności. Warto jednak mieć świadomość, że dobrze zamontowany czujnik indukcyjny zbliżeniowy jest w stanie pracować bezawaryjnie przez długi czas. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, który sensor wybrać, zapraszamy do kontaktu.