Dławnice standardowe (1315 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 745,00 zł

Producent

Rozmiar gwintu

Rozmiar gwintu

Materiał

Materiał

Minimalny zakres dławienia [mm]

Maksymalny zakres dławienia [mm]

Długość dławnicy [mm]

Długość dławnicy [mm]

Długość gwintu [mm]

Uszczelnienie

Rozmiar klucza [mm]

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Dławice kablowe standardowe

Ilość produktów: 1315

Wyświetlanie 1-24 z 1315 elementów
Dławnice Kablowe Standardowe • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Dławnice kablowe standardowe (dławiki kablowe) to elementy do uszczelniania i zabezpieczania połączeń kablowych przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wnikaniem wilgoci i pyłu. Składają się z metalowej lub plastikowej obudowy z gwintowanym otworem oraz specjalnej nakrętki, pozwalającej na dokładne dopasowanie do średnicy kabla.

Do czego służą standardowe dławnice do kabli i przewodów?

Standardowe dławice kablowe są powszechnie stosowane w przemyśle, w szczególności w instalacjach elektrycznych i telekomunikacyjnych, ale także w pojazdach i różnego rodzaju maszynach oraz urządzeniach. Umożliwiają bezpieczne przeprowadzenie kabla przez ścianki i powierzchnie, takie jak obudowy, pokrywy silników, szafy, ściany czy elementy mechaniczne. Skutecznie zapobiegają także wyciekowi olejów, gazów i innych substancji.

Dławnica kablowa standardowa- jakie rodzaje oferuje nasz sklep?

Nasz sklep elektryczny jest miejscem, w którego ofercie znajduje się m.in.:

  • dławnica kablowa z odgiętką – zaprojektowana z myślą o trudnych warunkach montażowych, gdzie wymagana jest większa elastyczność w ułożeniu kabla, np. w przemyśle elektrotechnicznym, telekomunikacyjnym, motoryzacyjnym, lotnictwie czy budownictwie. W odróżnieniu od innych standardowych dławnic kablowych ma elastyczną odgiętkę, umożliwiającą dopasowanie kąta wyprowadzenia kabla w zakresie od 0 do 90 stopni,
  • dławnica kablowa dzielona – zaprojektowana z myślą o ułatwieniu montażu kabli w już istniejących instalacjach, które nie mogą być łatwo rozmontowane. Składa się z dwóch połówek, które łączą się ze sobą za pomocą śrub i zapewniają szczelność. Każda z nich wyposażona jest w gwintowany otwór i specjalną nakrętkę dla dopasowania do średnicy kabla. Wykorzystuje się ją np. w przemyśle elektrotechnicznym i telekomunikacyjnym do przeprowadzenia kabli przez istniejące otwory lub przepusty, w których nie ma możliwości zastosowania standardowej dławicy kablowej,
  • dławnica do węży ochronnych – element osłonowy stosowany w celu zabezpieczenia i uszczelnienia przewodów hydraulicznych, pneumatycznych, chłodniczych i innych węży ochronnych, takich jak peszel. Składa się z metalowego lub plastikowego pierścienia, który zostaje umieszczony wokół węża i zaciskany śrubą lub innym elementem mocującym. Tego rodzaju dławiki są projektowane z myślą o zapewnieniu niezawodności i bezpieczeństwa systemów hydraulicznych i pneumatycznych, które wymagają uszczelnienia i stabilnego połączenia między elementami. Są stosowane, m.in.: w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, motoryzacyjnym, rolniczym czy budowlanym.

Dławik standardowy może być wykonany z różnych materiałów, takich jak: aluminium, mosiądz, stal nierdzewna czy tworzywa sztuczne. Dzięki temu łatwiej go dopasować do wymagań konkretnych aplikacji.

Nasz sklep elektryczny oferuje dławice kablowe wielu rodzajów, m.in.: dławice kablowe EX czy dławice kablowe EMC. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, a w razie pytań do kontaktu!

close

Lista życzeń