Kategorie

Bezpieczne zakupy
Darmowa dostawa
Doradztwo
Indywidualne rabaty
Szybka realizacja
ochronnik przeciwprzepięciowy OP-230 Zobacz większe

ochronnik przeciwprzepięciowy OP-230

OP-230

F&F

Nowość

154,16 zł brutto
Cena netto: 125,33 zł

Negocjuj cenę

Znalazłeś ten produkt taniej u konkurencji? Zgłoś nam to a skontaktujemy się z Tobą aby negocjować cenę.

* Wymagane pola

Anuluj lub  

Un=230V AC ; Io<10A ; klasa D z potrójnym filtrem przeciwzakłóceniowym

OP-230 to profesjonalne zabezpieczenie klasy III dla urządzeń pracujących w rozdzielniach przemysłowych, szczególnie wrażliwych na przepięcia w sieci zasilającej.

Więcej szczegółów

Dostępny

Opis

SeriaOP
Prąd obciążenia10 A
Zasilanie230V AC

Więcej informacji

Przeznaczenie
OP-230 to profesjonalne zabezpieczenie klasy III dla urządzeń pracujących w rozdzielniach przemysłowych, szczególnie wrażliwych na przepięcia w sieci zasilającej. Dedykowane w szczególności dla rozbudowanych systemów automatyki przemysłowej z wykorzystaniem przekaźników czasowych, sterowników PLC, multimetrów, komputerów i innych urządzeń mikroprocesorowych. Również do zastosowania w instalacjach domowych jako zabezpieczenie sprzętu komputerowego i RTV.

 

Działanie
OP-230 realizuje dwa zabezpieczenia:
Zaawansowany układ przeciwprzepięciowy – typ 3 (dawniej klasa D), chroniący urządzenia w obwodzie, w który włączony jest ochronnik. Specjalne warystory działają zarówno przy typowych przepięciach sieciowych, jak również przy groźnych przepięciach asymetrycznych, które często występują jednocześnie z przepięciami symetrycznymi. OP-230 absorbuje wysoką wartość impulsu przepięciowego przy wyjątkowo krótkim czasie reakcji. W oparciu o wieloletnie doświadczenie w projektowaniu urządzeń elektronicznych i w ich użytkowaniu pozwoliło stworzyć produkt o wysokich parametrach technicznych. Zastosowanie, nie jak zazwyczaj jednego lub trzech, ale sześciu warystorów tworzy podwójny stopień ostatecznego zabezpieczenia.
Potrójny filtr przeciwzakłóceniowy - specjalnie zaprojektowany pasywny układ dławików, w znacznym stopniu eliminujący zakłócenia radioelektryczne i przemysłowe. Jest to filtr symetryczny. Jednocześnie blokuje zakłócenia przychodzące z sieci energetycznej i odwrotnie - zakłócenia pochodzące od urządzeń użytkownika (kuchenka mikrofalowa, komputer, zasilacze impulsowe, itd.) nie są przepuszczane do sieci zasilającej. Filtr ochronnika to układ o strukturze czwórnika (czwórnik to układ mający cztery zaciski – jedna z par zacisków pełni rolę wejścia, zaś druga wyjścia), który przepuszcza bez tłumienia lub z małym tłumieniem napięcia i prądy o określonym paśmie częstotliwości, a tłumi napięcia i prądy leżące poza tym pasmem. Filtry znajdują zastosowanie głównie w urządzeniach elektronicznych i energetycznych. Umieszczone pomiędzy źródłem zasilania a odbiornikiem powodują, że do odbiornika dostaje się sygnał o pożądanym widmie częstotliwości.

 

Dane techniczne

nr normyIEC 61643-1:2001
typ3
napięcie znamionowe230V AC
prąd znamionowy10A
największe trwałe napięcie pracy255V
napięciowy poziom ochrony L→N zmierzony<1KV
czas zadziałania<25ns
dodatkowe zabezpieczenie10A gL/gG lub C10A
indukcyjność układu1mH na tor
prąd upływu0,5mA
pojemność układu L→N880nF
pojemność układu L(N)→PE2,2nF
tłumienność zakłóceń radioelektrycznych>85dB
przyłączezaciski śrubowe 2,5mm² 
temperatura pracy-25÷50°C
wymiary3 moduły (52,5mm)
waga170g
montażna szynie TH-35

Opinie

Napisz opinię

ochronnik przeciwprzepięciowy OP-230

ochronnik przeciwprzepięciowy OP-230

Un=230V AC ; Io<10A ; klasa D z potrójnym filtrem przeciwzakłóceniowym

OP-230 to profesjonalne zabezpieczenie klasy III dla urządzeń pracujących w rozdzielniach przemysłowych, szczególnie wrażliwych na przepięcia w sieci zasilającej.