Przekładniki prądowe zabezpieczeniowe (2513 produktów)

Cena

285,00 zł - 1 875,00 zł

Producent

Szyna (1) [mm]

Średnica przepustu [mm]

Prąd pierwotny 1 [A]

Wartość wtórna

Moc [VA]

Moc [VA]

Moc [VA]

Klasa dokładności

Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Przekładniki zabezpieczeniowe

Ilość produktów: 2513

Wyświetlanie 1-24 z 2513 elementów
Przekładniki Prądowe do Zabezpieczeń • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Przekładniki prądowe do zabezpieczeń mają zastosowanie do zasilania układów zabezpieczeń przekaźnikowych. Zapewniają one poprawną transformację prądów większych od znamionowych, czyli zwarciowych. Zakres tej poprawnej transformacji wyznacza graniczny prąd pierwotny. Przekładniki zabezpieczeniowe w naszym sklepie internetowym to urządzenia najwyższej jakości. Hurtownia elektryczna ABCelektro ma w ofercie przekładniki pochodzące od renomowanych producentów jak MBS czy SIGMA.

Przekładniki prądowe do zabezpieczeń — zastosowanie

Przekładniki prądowe zabezpieczeniowe muszą spełniać określone wymagania. Stosuje się tutaj urządzenia klasy 3P i 6P, gdyż spadek napięcia w przewodach obwodów wtórnych nie może przekraczać odpowiednio 3% i 6%. Dla zapewnienia wytrzymałości mechanicznej stosuje się przewody o przekroju nie mniejszym niż 1,5 mm2.

Obwody przekładników prądowych do zabezpieczeń muszą być wyposażone w bezpieczniki z zestykami sygnałowymi albo wyłącznikami samoczynnymi z zestykami pomocniczymi, które informują o stanie położenia zestyków głównych. Sposób zabezpieczenia obwodów napięciowych jest uzależniony od układu obwodów wtórnych. Przekładniki zabezpieczeniowe trzeba zastosować dla układów:

  • pełnej gwiazdy – we wszystkich przewodach fazowych,
  • niepełnej gwiazdy (układ V) – w skrajnych przewodach,

  • otwartego trójkąta – w jednym nieuziemionym przewodzie.

Przekładniki prądowe zabezpieczeniowe w ofercie ABCelektro

Przekładniki zabezpieczeniowe oferowane w naszym sklepie online wyróżniają się atrakcyjną ceną i jakością wykonania. Proponujemy urządzenia uznanych producentów specjalizujących się w branży elektrycznej. Wysokiej jakości materiały, z których są wykonane, gwarantują ich prawidłowe i długie użytkowanie. W razie wątpliwości lub trudności z wyborem, pomocą służą nasi wykwalifikowani doradcy.

Znajdą Państwo u nas także inne rodzaje przekładników m.in.: przekładniki z przetwornikiem czy przekładniki trójfazowe. Zapraszamy do sprawdzenia całości oferty!

close

Lista życzeń