Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Kategoria:

Styczniki półprzewodnikowe

Znaleziono
51
/ 4
Znaleziono
51
/ 4

Styczniki półprzewodnikowe

Przekaźniki półprzewodnikowe zapewniają więcej możliwości w zakresie sterowania obciążeniem w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych przekaźników EMR. Różnią się od nich także styczniki półprzewodnikowe, które służą do łączenia obwodów głównych, a nie pomocniczych. Jako profesjonalny sklep elektryczny online oferujemy zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie. Styczniki i przekaźniki półprzewodnikowe są u nas dostępne w korzystnych cenach, a fakt, że szybko odpowiadamy na zapytania klientów, daje pewność, że jesteśmy miejscem o wysokich standardach obsługi.

Styczniki a przekaźniki półprzewodnikowe

Przekaźnik półprzewodnikowy SSR (potocznie nazywany również elektronicznym) sprawdza się do przełączania prądów o stosunkowo dużym natężeniu przy wykorzystaniu niskonapięciowego sygnału o małej mocy. W przypadku bardzo dużego natężenia oraz sygnałów wysokonapięciowych lepsze będzie jednak inne rozwiązanie. Zamiast przekaźnika, warto postawić na stycznik elektroniczny, który stosuje się właśnie w obwodach dużych mocy. Można go potraktować jako większą wersję przekaźnika półprzewodnikowego, stosowaną w przemysłowych aplikacjach.

Przekaźniki i styczniki półprzewodnikowe – zastosowanie

Wiadomo już, jaka jest różnica między przekaźnikami a stycznikami półprzewodnikowymi, które oferuje sklep internetowy ABCelektro. W jaki sposób przekłada się to na zastosowanie obu tych urządzeń? Styczniki elektroniczne wykorzystuje się m.in. w elektrycznych silnikach, a przekaźniki półprzewodnikowe w sterownikach PLC. Tworzy się też układy stycznikowo-przekaźnikowe, w których styczniki odpowiadają za włączanie i wyłączanie obwodów roboczych, a przekaźniki za sterowanie stycznikami.

Wybór stycznika lub przekaźnika półprzewodnikowego zależy od wielkości i rodzaju obciążenia. Ze względu na doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, chętnie pomagamy naszym klientom w doborze odpowiedniego rozwiązania dla danej aplikacji. W asortymencie sklepu internetowego znajdują się m.in.: przekaźnik półprzewodnikowy 230V, czy stycznik półprzewodnikowy 3-fazowy. Każdy z produktów jest dostępny w korzystnej cenie, charakteryzuje się wysokiej klasy wykonaniem, a tym samym dużą trwałością mechaniczną.