Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Dostępność
Producent
Seria
Sygnalizacja zadziałania na urządzeniu
Ze stykiem do zdalnej sygnalizacji
Sposób montażu
Poziom ochrony [kV]
Najwyższe napięcie trwałej pracy AC [V]
Znamionowy prąd wyładowczy - wartość szczytowa (8/20) [kA]
Rozmiar
Znamionowe napięcie AC [V]
Maks. przekrój przewodu elastycznego [mm²]
Maks. przekrój przewodu (jedno-/wielodrutowego) [mm²]
Poziom ochrony L-N [kV]
Typ 2
Zintegrowane dobezpieczenie
Poziom ochrony N-PE [kV]
Prąd udarowy (10/350 µs) [kA]
Najwyższe napięcie trwałej pracy DC [V]
Liczba biegunów
Wydmuchowy
Typ 1
Zdolność gaszenia prądu następczego [kA]
Z indukcyjnością odsprzęgającą
Wykonanie przeciwwybuchowe
Znamionowe napięcie DC [V]
Układ sieci TN-S
Poziom ochrony L-PE/N-PE [kV]
Prąd znamionowy [A]
Typ 3
Z filtrem przeciwzakłóceniowym
Łączny prąd wyładowczy (8/20) (L+N-PE) [kA]
Układ sieci TN-C
Kategoria:

Ochronniki przepięć domowe i do fotowoltaiki

Znaleziono
343
/ 23
Znaleziono
343
/ 23

Ochronniki przepięć domowe i do fotowoltaiki

Ogranicznik przepięć, zwany również ochronnikiem przepięciowy to urządzenie zaprojektowane do ochrony urządzeń elektrycznych przed przejściowymi przepięciami, ograniczające czas trwania i częstotliwość prądu następczego. Przepięcia mogą powstać podczas np. załączania lub wyłączania linii napowietrznej lub przy wyładowaniu atmosferycznym uderzającym bezpośrednio w linię napowietrzną, mogą one spowodować zniszczenie izolacji i innych elementów sieci.

Bardzo często przepięcia powstają również w efekcie pośredniego oddziaływania prądu piorunowego. W takim przypadku do powstania przepięć przyczyniają się wyładowania atmosferyczne w obiekty, które znajdują się w sąsiedztwie chronionego budynku oraz w odległe linie zasilające nn. Zwraca się uwagę, że przepięcia mogą być indukowane przez wyładowania powstające nawet do 2 km od obiektu.

Ograniczniki typu „1+2” (dawnej klasy B+C) zapewniają ochronę przed przepięciami atmosferycznymi, spowodowanymi uderzeniem pioruna w obiekty znajdujące się w sąsiedztwie linii napowietrznych lub bezpośrednio w linię nn, w dużej odległości od miejsca zainstalowania ograniczników. Ponadto tego typu ograniczniki stanowią zabezpieczanie przed przepięciami łączeniowymi. Ograniczniki przepięć typu „1+2” instaluje się przed licznikiem, chroniąc tym samym układ pomiarowy.

Ograniczniki typu 2 (dawnej klasy C) chronią instalację elektryczną przed skutkami przepięć, powstałych w wyniku pośrednich wyładowań atmosferycznych lub procesów łączeniowych w sieci elektrycznej. Chodzi przede wszystkim o załączanie urządzeń elektrycznych, takich jak silniki, transformatory czy też spawarki. Ograniczniki te redukują również przepięcia, które występują w wyniku zadziałania zabezpieczeń instalacji.