Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Certyfikaty
Kolor światła
Materiał obudowy
Napięcie zasilania
Rodzaj aktywatora
Uwagi
Kolor obudowy
Kaseta do
Zawiera wyłącznik awaryjny fi 30 mm (okręcić do uwolnienia) ze stykiem 1NC
Zawiera wyłącznik awaryjny fi 30 mm (pociągnąć do uwolnienia) ze stykiem 1NC
Zawiera przycisk zielony (start) ze stykiem 1NO
Zawiera przycisk zielony (start alarm) ze stykiem 2NO
Przyciski podwójnej prędkości
Konfiguracja na życzenie klienta
Kaseta
Brzęczyk
Gniazdo Schuko
Rodzaj napięcia
Stopień ochrony (IP)
Zakres temperatury pracy [°C]
Samogasnące
Klasa palności materiału izolacyjnego zgodna z UL94
Liczba przycisków
Rodzaj sygnału wizualnego
Dostępność
Producent
Seria
Odporność na promieniowanie UV
Z pokrywą uchylną
Rodzaj ryglowania
Z dławnicą kablową
Wykonanie zgodne z Dyrektywą Kompatybilności Elektromagnetycznej EMC
Materiał obudowy
Kategoria:

Kasety sterownicze

Znaleziono
75
/ 5
Znaleziono
75
/ 5

Kasety sterownicze

Wyłączniki krańcowe wykorzystuje się zarówno w systemach przemysłowych, jak i w sprzętach użytku domowego. Są to urządzenia czujnikowe, które umożliwiają wykonywanie przełączeń w obwodach elektrycznych pod wpływem zmiany położenia obiektu. Wyłączniki krańcowe stanowią więc rodzaj zabezpieczenia przed przekroczeniem granicznego położenia elementu, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia maszyny, a nawet otoczenia. Z tego też względu najczęściej są montowane na wózkach maszyn oraz krańcach szyn, co powstrzymuje urządzenie przed wyjściem poza krańcową pozycję.

Wyłączniki krańcowe o długiej żywotności

Jako profesjonalny sklep elektryczny oferujemy wyłącznie rozwiązania sprawdzone pod kątem jakości. Dzięki temu nasi klienci mogą zamówić przełączniki krańcowe o długiej żywotności oraz wysokiej precyzji podczas przełączania. Jaka jest zasada działania wyłącznika krańcowego? Polega na elektromechanicznym przełączaniu położenia styku ruchomego – dochodzi do tego w wyniku kontaktu fizycznego obiektu zewnętrznego z elementem wykonawczym, który wywiera nacisk na dźwignię styku krańcowego wyłącznika. Jeśli dojdzie do obrócenia lub przemieszczenia elementu połączonego z czujnikiem krańcowym, następuje zmiana położenia styków. W zależności od konstrukcji przełącznika styki w stanie stabilnym mogą być rozwarte lub zwarte (odpowiednio NO lub NC).

Wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa – zastosowanie

Wyłączniki krańcowe bezpieczeństwa dzieli się na kilka kategorii – urządzenia mechaniczne, elektromagnetyczne oraz mikrowyłączniki krańcowe, które są mniejszymi wariantami standardowych przełączników. Najczęściej stosuje się je w przemyśle jako część zabezpieczającą roboty, urządzenia montażowe, czy transportowe. Trudno wyobrazić sobie bezawaryjne działanie linii produkcyjnych bez łącznika krańcowego. Czujniki wykorzystuje się również w automatyce domowej, m.in. w bramach garażowych i wjazdowych, systemach alarmowych, czy automatycznych roletach zewnętrznych i wewnętrznych. W naszym sklepie są dostępne wyłączniki krańcowe w dobrej cenie – szczegółowe informacje na temat produktów znajdują się na stronie. Jako sklep w ramach usług zapewniamy również doradztwo przy wyborze przełącznika.