Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Wysokość [mm]
Dostępność
Producent
Seria
Model
Znamionowy prąd pierwotny [A]
Legalizowany
Średnica przepustu [mm]
Liczba wejść pierwotnych
Znamionowy prąd wtórny [A]
Przyłącze obwodu wtórnego
Współczynnik przetężeniowy
Bezhalogenowe
Odporność na uderzenia
Zabezpieczenie powierzchni
Szerokość klucza [mm]
Rodzaj akcesorium/części
Długość gwintu [mm]
Ochrona kabla przed zagięciem
Z odciążeniem naprężeń
Wzmocniony włóknem szklanym
Rodzaj uszczelnienia
Gatunek materiału
Rodzaj gwintu
Materiał
Skok gwintu [mm]
Wykonanie przeciwwybuchowe
Dławnica do kabla płaskiego
Wkładka uszczelniająca wieloprzewodowa
Z przeciwnakrętką
Dławnica kablowa podzielna
Stopień ochrony (IP)
Do stref zagrożonych wybuchem gazu
Kategoria:

Przekładniki uniwersalne

Znaleziono
3036
/ 203
Znaleziono
3036
/ 203

Przekładniki uniwersalne

Wykorzystując przekładnik prądowy, możliwe jest przetwarzanie prądów pierwotnych o dużych natężeniach na prądy wtórne o niższych wartościach, mieszczących się w zakresie pomiarowym urządzeń pomiarowych i kontrolnych. W ten sposób przekładniki prądowe umożliwiają pomiar dużych wartości prądu miernikami o mniejszych zakresach pomiarowych. W ofercie ABCelektro znajdziesz przekładniki prądowe i napięciowe, różniące się rodzajem przetwarzanej wielkości fizycznej. Oferowane urządzenia znajdują zastosowanie między innymi w licznikach energii elektrycznej czy w miernikach wielofunkcyjnych. 

Przekładnik prądowy - zasada działania

Przekładniki napięciowe oraz prądowe w zależności od modelu, służą do pośredniego pomiaru napięcia lub prądu i regulacji podstawowych wielkości elektrycznych takich jak prąd, napięcie, moc, częstotliwość czy współczynnik mocy. Przekładniki prądowe przetwarzają prąd płynący w obwodzie pierwotnym na prąd w obwodzie wtórnym za pomocą dwóch uzwojeń  - pierwotnego i wtórnego - nawiniętych na wspólny rdzeń. Przetworzony w ten sposób prąd wtórny zachowuje proporcję w stosunku do prądu pierwotnego, jednocześnie posiadając na tyle małą wartość, by zapewnić optymalne bezpieczeństwo pomiaru. Cały proces przetwarzania prądów przebiega w bezpiecznych warunkach, ponieważ przekładnik prądowy zapewnia izolację galwaniczną obwodu pomiarowego od głównego toru prądowego.

Niezawodne przekładniki prądowe i napięciowe

Oferujemy przekładniki napięciowe i prądowe nN, gwarantujące wysoką dokładność pomiaru, cechujące się innowacyjnością oraz niezawodną jakością. Każdy przekładnik prądowy dostępny w asortymencie ABCelektro w konkurencyjnej cenie to długotrwałe rozwiązanie - urządzenia posiadają mocną konstrukcją, wykonaną z tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne.